Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

Rentiva ile Sonbahar Kaçamağı: "Bolu Yedigöller"

Sizler de hazır sonbahar aylarında yer alıyorken Rentiva ile sahibinden araç kiralayabilir, sevdiklerinizle ve ailenizle güzel bir haftasonu geçirmek için Bolu Yedigöller’e gidebilirsiniz.

En Uygun Kiralık Araç Seçenekleri Rentiva'da!

Dünyada ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler için önemli bir çözüm haline gelen araç kiralama, ülkemizde de fazlasıyla tercih ediliyor.

Rentiva.com Ağustos Ayı’nın En Çok Kiralanan Aracı: “Volkswagen Polo”

Polo, Rentiva üzerinde ağustos ayında en çok kiralanan araç olmayı başardı. Volkswagen Polo, uygun fiyatlarıyla Rentiva’da. Kiralamak için hemen tıklayın.

Aracınızı Kiraya Vermeniz İçin 5 Sebep

Araba paylaşımı olarak da adlandırılan sahibinden araba kiralama sistemiyle sadece ek gelir edebilir ve araç masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Aracımı Kiraya Vererek Gelir Elde Edebilir miyim?

Rentiva, araç sahipleriyle araba kiralamak isteyenleri bir araya getirerek, uygun fiyatla araç kiralama ve araç sahiplerine ek gelir elde etme imkanı sağlıyor.

30 Ağustos’ta İstanbul’da Gezilecek Yerler

Rentiva olarak 30 Ağustos tatilinde Atatürk’ün İstanbul’da en çok sevdiği yerleri ve Atatürk’le ilgili müze ve diğer yerleri sizin için listeledik.

Rentiva ile Daha Fazla Kiralama Talebi Alabilmek İçin 8 İpucu

Rentiva’daki popülerliğini nasıl artırabileceğiniz konusunu ele aldık. Daha fazla kiralama talebi alabilmek için yapmanız gerekenlere gelin birlikte göz atalım.

Benzinli Araç Nasıl Az Yakar?

Peki benzinli araç nasıl az yakar? Benzinli araçlarda yakıt tasarrufu nasıl sağlanır? Şimdi bu konuyu ele alıp, farklı önerilerde bulunacağız.

İstanbul’da Görmeniz Gereken 10 Plaj

Rentiva.com ile kiraladığınız araçla, İstanbul’un sahil şeridini gezmeye hazırsanız, stanbul’un en iyi 10 plajını yazımızın devamında keşfedip yola çıkabilirsiniz.

Yakıt Tüketimi Nasıl Düşürülür? Yakıt Tüketimini Düşürmek için 10 İpucu

Yakıt tüketimi nasıl düşürülür sorusunun cevabını herkes aramaya başladı. Rentiva olarak biz de yakıt tüketimi nasıl düşürülür bu sorunun cevaplarını derledik.

Rentiva.com Haziran Ayı’nın En Çok Kiralanan Aracı: “Skoda Rapid”

Skoda Rapid, Rentiva.com’da da yer alan bu araç ortalamanın üzerindeki kiralama fiyatına rağmen, Haziran ayında Rentiva’da en çok kiralanan araç olmayı başardı.

Babalar Gününde Babanızla İstanbul’da Yapabileceğiniz Aktiviteler

Rentiva olarak babalar gününde babalar ile çocukları araba kiralama indirimi ile bir araya getiriyor ve aktivite önerilerinde bulunuyoruz.

Arabali.com ve Garajyeri Birleşti ve RENTIVA olduk!

Türkiyenin en büyük iki araç paylaşım platformu birleşti

Araçlarda Klima Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazın gelmesi ile birlikte araçlarda klima kullanımı da arttı. Sıcak havalarda hem aracı kullanan kişi hem de yolcular için klima sistemi büyük önem taşımaktadır.

Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Far, sürüş esnasında ve özellikle de gece sürüşlerinde yolculuğun güvenliği açısından büyük önem taşır. Hem yol üzerinde yer alan engel, kasis ve araçları fark etmeniz hem de karşı taraftan gelen aracın sizi fark edebilmesi açısından büyük önem taşıyan farların belli periyotlarla bakımının yapılması ve temizlenmesi gerekir.

Araç Yüzeyindeki Çizikler Nasıl Giderilir?

Araç yüzeyindeki çizikler, ağaç sürtmesi, taş, mıcır sıçraması, aracı bir yere sürtme vb. gibi pek çok nedenden dolayı oluşabilir.

Araç Alarm Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Alarm sistemi, otomobillerde aracın kendisini, parçalarını veya araç içerisinde bulunan eşyaları korumak için uygulanan bir sistemdir. Alarm sistemi, hırsızlık tehdidi anında yaydığı yüksek ses sayesinde araç sahibini uyarır.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Periyodik bakımın içeriği nelerdir? ya da Periyodik bakım neleri kapsar? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kaportadaki Plastik Parçalar Nasıl Boyanır?

Kaportadaki plastik parçaları boyama işlemi oldukça büyük dikkat ve hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Eğer bu işlemi yapamayacağınızı düşünüyor iseniz mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekir. Aksi halde aracın boyasına zarar verebilirsiniz.

Motor Yağı Neden Eksilir?

Araç teknolojisinde gelinen son noktada, araç motorunda yağ israfı mümkün olan en az seviyeye getirilmiş durumda. Motor çalışma biçimi gereği belli bir miktarda yağ kullanır. Ancak araçtaki yağ tüketiminin artması aracın motorunda bir sorun olduğunu gösterir. Motor yağı eksilmesi araç için önemli bir sorundur. Eğer motor yağındaki eksilme zamanında fark edilmezse motorda “yatak sarması” denilen durumun oluşmasına sebep olabilir. Aynı zamanda motor yağının eksilmesi araç çekişinin düşmesine de neden olacaktır. Peki Motor yağı neden eksilir?, Araçta yağ eksilmesinin sebepleri nelerdir?

Jant Çeşitleri Nelerdir? Hangi jantı tercih etmeliyim?

Jant çeşitleri nelerdir?, Jant alırken nelere dikkat edilmelidir?, Hangi jantı tercih etmeliyim? bu yazımızda jantlar ile ilgili tüm bu sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Araçlarda Güneş Yanığı Nasıl Önlenir?

Araçlarda Güneş Yanığı Nasıl Önlenir?, Arabada Oluşan Güneş Yanığını Önlemek için Neler Yapmak Gerekir?. Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Silecek Lastikleri Nasıl Değiştirilir?

Silecek lastikleri yırtılmış, yıpranmış ya da kolayca kıvrılıyor ise lastik sileceklerinizi değiştirmeniz gerekir.

Araçta Rot Balans Ayarı Nedir?

Araç sürüşünün kaliteli ve güvenli olması adına büyük önem taşıyan ve araç yol performansını direk etkileyen Rot balans ayarı nedir? Rot Balans ayarının bozuk olduğu nasıl anlaşılır? vb. rot balans ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

Elektrikli Otomobillerin Olumlu ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

Elektrikli otomobil; bir veya daha fazla elektrik motoru kullanılarak batarya yada enerji depolama cihazlarından depoladığı elektrik sayesinde kullanılabilen otomobildir.

Hibrit Otomobil Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hibrit otomobil; benzin sarfiyatını azaltmak amacı ile üretilmiştir. Bunu sağlamak için de sıkışık trafik, düşük hız gibi durumlarda benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede 0 (sıfır) emisyon salınımı sağlamaktadır.

Polen Filtresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Polen filtresi, dışarıdan içeriye girmeye çalışan toz, polen, toprak, sanayi dumanı vb. birçok kiri tutarak yolcuların alerjik hastalıklara yakalanmasını önleyen parçadır.

İçten Yanmalı ve Turbo Motor Nedir? Nasıl Çalışır?

İçten yanmalı motor; günümüzde çeşitli araçlarda kullanılan, benzin, LPG veya motorin ile çalışan motorlardır.

Araç kullanımından kaynaklanan hava kirliliğini önlemek

Peki araç kullanımından kaynaklanan hava kirliliği önlemek mümkün mü? Araç kullanımından kaynaklanan hava kirliliğini önlemek için neler yapılabilir?

Araç fotoğrafı çekim rehberi

Aracının fotoğrafları ilanın için oldukça önemlidir. Güzel, pürüzsüz çekilmiş fotoğraflar aracın kiralanma oranını %50’ye kadar arttırmaktadır.

Kaza tespit tutanağı nasıl doldurulmalıdır?

Oluşan maddi hasarlı trafik kazasında, durumun kayıt altına alınması için kazaya karışan tarafların birlikte bir kaza tespit tutanağı hazırlaması gerekmektedir.

Geleceğin ulaşım teknolojisi

Geleceğin ulaşım teknolojisi, şimdiden yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Elektrikli, otonom ve drone araçlar yakın gelecekte hayatımıza girecek.

Dizel Araç Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dizel otomobiller, benzinli otomobillere oranla daha yüksek satış fiyatlarına sahiptir.

Uzun Yola Çıkmadan Aracınızın Lastik Bakımını Yaptırın

Aile ziyaretleri, yazın son zamanlarının tadını çıkarmak vb. nedenlerle yola çıkacaksanız öncelikle aracınızın yolculuk için hazır olduğundan emin olmalısınız.

Otomobilde Hava Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Hava filtresi, araç motorunun çalışırken ihtiyaç duyduğu havayı daha temiz, daha kullanışlı, dışarıdan gelebilecek iri tozları, küçük taş, kum parçacıkları gibi maddelerin motora gitmesini engeller.

Akü nedir? Bakımı nasıl yapılır?

Akü; kimyasal anlamda enerji depolayan ve gerektiğinde bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazdır.

Araba Seyahatlerini Keyifli Hale Getirmenin 6 Yolu

Arabayla seyahati keyifli hale getirmek mümkün mü diyorsanız, bunu sağlamanız için sizlere bazı öneriler hazırladık.

Elektrikli Araçların Türkiye’deki Yeri

Elektrikli araç; batarya grubunda depoladığı elektrik enerjisini, elektrik motorlarında hareket enerjisine çevirerek ulaşım sağlayan araçlardır.

Hibrit Motor Nasıl Çalışır?

Hızla azalmakta olan fosil yakıtların yerine alternatif olarak geliştirilen yeni kaynakların araştırmaları hızla devam ederken, hibrit teknolojisi oldukça ilgi çekmektedir.

Araç kiralamanın faydaları nedir?

Şirketler için araç kiralamanın, araç satın almaya göre ne kadar çok faydası olduğunu herkes söyler. Araç kiralamanın faydaları ile ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsin.