Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

Rentiva.com Aralık Ayının En Çok Kiralanan Aracı: "Hyundai i20"

Rentiva sahibinden araba kiralama platformu Aralık ayında yapılan kiralama işlemlerinde Hyundai i20, en çok kiralanan araç olmayı başardı.

Rentiva'da 2019 Yılında En Çok Kiralanan Araçlar ve Diğer Detaylar

Rentiva olarak 2019 yılında en çok kiralanan araçlar nedir diye merak ettik ve inceledik. İşte ortaya çıkan sonuçlar.

Arabada Dinlenebilecek 2020 Yol Şarkıları Listesi

Arabada dinlenebilecek yol şarkıları için 2019-2020 yılına ait en iyi parçaları bir araya getirdik. Sizler de Rentiva ile araç kiralama yaparak yola çıkabilirsiniz.

Araç Kiralama Trendleri ve Öngörüler - Kazancınızı Koruyun

Yaz aylarında üst seviyeye çıkan ancak kış aylarında gerileme yaşayan araç kiralama sektöründe gelirinizi nasıl koruyabilirsiniz gibi konulara değineceğiz.

Araçtaki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Aracınızdan sigara kokusunun çıkmasını istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, işte araçtaki sigara kokusu nasıl giderilir konusunda sizler için hazırladığımız mini rehber ve detaylar.

Beş Yıldızlı Yorum Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Şimdi sizlere Rentiva üzerinden yapılan kiralamalarda beş yıldızlı yorum almak için ipuçları paylaşacağız. Bu ipuçları ile daha fazla talep alabilirsiniz.

Araç Açıklaması Nasıl Yazılmalıdır?

Araç kiralamak isteyen bir kullanıcı ilk olarak fotoğraflara, sonra açıklamaya ve son olarak da araç özelliklerine bakmaktadır. Bu yüzden araç açıklamasında bırakacağınız ilk izlenim, aracınızın kiralama şansını artıracaktır.

Rentiva'da Gelirinizi Artırabilmeniz İçin 5 İpucu

Şimdi sizlere Rentiva’da gelirinizi artırabilmeniz için 5 ipucu vereceğiz. Rentiva ekibinden, aracınızla daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

Aracınızı Uzun Dönem Kiralama İçin Hazırlayın

Aracınızı uzun dönem araç kiralama için hazırlamanız için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Kira sürecini daha güvenli ve basit hale getirmek için bazı önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

En İyi 10 Hatchback Araba 2019

Geçmişten günümüze hatchback araçlar birçok değişime uğramışken, Rentiva olarak 2019 yılının en iyi Hatchback araçlarını sizler için listeledik.

Patlamayan Lastik (Michelin Uptis) Teknolojisi

Michelin tarafından geliştirilen ve Uptis adı verilen patlamayan lastikler, çok yakın bir zamanda yollarda karşımıza çıkacak ve hem bizi hem de çevreyi koruyacak.

Rentiva.com Eylül Ayının En Çok Kiralanan Aracı: Renault Fluence

Her segmentten farklı araçlara rahatlıkla ulaşabileceğiniz Rentiva’da eylül ayında Renault Fluence ayın en çok kiralanan aracı olmayı başardı.

Rentiva ile Hafta Sonu Kaçamağı: "Ballıkayalar Tabiat Parkı"

Uygun fiyatlara araba kiralama imkanı sunan Rentiva aracılığıyla kiralayacağınız araçla güzel bir hafta sonu geçirmek için Ballıkayalar Tabiat Parkı’nı tercih edebilirsiniz.

Rentiva ile Sonbahar Kaçamağı: "Bolu Yedigöller"

Sizler de hazır sonbahar aylarında yer alıyorken Rentiva ile sahibinden araç kiralayabilir, sevdiklerinizle ve ailenizle güzel bir haftasonu geçirmek için Bolu Yedigöller’e gidebilirsiniz.

En Uygun Kiralık Araç Seçenekleri Rentiva'da!

Dünyada ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler için önemli bir çözüm haline gelen araç kiralama, ülkemizde de fazlasıyla tercih ediliyor.

Rentiva.com Ağustos Ayı’nın En Çok Kiralanan Aracı: “Volkswagen Polo”

Polo, Rentiva üzerinde ağustos ayında en çok kiralanan araç olmayı başardı. Volkswagen Polo, uygun fiyatlarıyla Rentiva’da. Kiralamak için hemen tıklayın.

Aracınızı Kiraya Vermeniz İçin 5 Sebep

Araba paylaşımı olarak da adlandırılan sahibinden araba kiralama sistemiyle sadece ek gelir edebilir ve araç masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Aracımı Kiraya Vererek Gelir Elde Edebilir miyim?

Rentiva, araç sahipleriyle araba kiralamak isteyenleri bir araya getirerek, uygun fiyatla araç kiralama ve araç sahiplerine ek gelir elde etme imkanı sağlıyor.

30 Ağustos’ta İstanbul’da Gezilecek Yerler

Rentiva olarak 30 Ağustos tatilinde Atatürk’ün İstanbul’da en çok sevdiği yerleri ve Atatürk’le ilgili müze ve diğer yerleri sizin için listeledik.

Rentiva ile Daha Fazla Kiralama Talebi Alabilmek İçin 8 İpucu

Rentiva’daki popülerliğini nasıl artırabileceğiniz konusunu ele aldık. Daha fazla kiralama talebi alabilmek için yapmanız gerekenlere gelin birlikte göz atalım.

Benzinli Araç Nasıl Az Yakar?

Peki benzinli araç nasıl az yakar? Benzinli araçlarda yakıt tasarrufu nasıl sağlanır? Şimdi bu konuyu ele alıp, farklı önerilerde bulunacağız.

İstanbul’da Görmeniz Gereken 10 Plaj

Rentiva.com ile kiraladığınız araçla, İstanbul’un sahil şeridini gezmeye hazırsanız, stanbul’un en iyi 10 plajını yazımızın devamında keşfedip yola çıkabilirsiniz.

Yakıt Tüketimi Nasıl Düşürülür? Yakıt Tüketimini Düşürmek için 10 İpucu

Yakıt tüketimi nasıl düşürülür sorusunun cevabını herkes aramaya başladı. Rentiva olarak biz de yakıt tüketimi nasıl düşürülür bu sorunun cevaplarını derledik.

Rentiva.com Haziran Ayı’nın En Çok Kiralanan Aracı: “Skoda Rapid”

Skoda Rapid, Rentiva.com’da da yer alan bu araç ortalamanın üzerindeki kiralama fiyatına rağmen, Haziran ayında Rentiva’da en çok kiralanan araç olmayı başardı.

Babalar Gününde Babanızla İstanbul’da Yapabileceğiniz Aktiviteler

Rentiva olarak babalar gününde babalar ile çocukları araba kiralama indirimi ile bir araya getiriyor ve aktivite önerilerinde bulunuyoruz.

Arabali.com ve Garajyeri Birleşti ve RENTIVA olduk!

Türkiyenin en büyük iki araç paylaşım platformu birleşti

Araçlarda Klima Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazın gelmesi ile birlikte araçlarda klima kullanımı da arttı. Sıcak havalarda hem aracı kullanan kişi hem de yolcular için klima sistemi büyük önem taşımaktadır.

Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Far, sürüş esnasında ve özellikle de gece sürüşlerinde yolculuğun güvenliği açısından büyük önem taşır. Hem yol üzerinde yer alan engel, kasis ve araçları fark etmeniz hem de karşı taraftan gelen aracın sizi fark edebilmesi açısından büyük önem taşıyan farların belli periyotlarla bakımının yapılması ve temizlenmesi gerekir.

Araç Yüzeyindeki Çizikler Nasıl Giderilir?

Araç yüzeyindeki çizikler, ağaç sürtmesi, taş, mıcır sıçraması, aracı bir yere sürtme vb. gibi pek çok nedenden dolayı oluşabilir.

Araç Alarm Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Alarm sistemi, otomobillerde aracın kendisini, parçalarını veya araç içerisinde bulunan eşyaları korumak için uygulanan bir sistemdir. Alarm sistemi, hırsızlık tehdidi anında yaydığı yüksek ses sayesinde araç sahibini uyarır.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Periyodik bakımın içeriği nelerdir? ya da Periyodik bakım neleri kapsar? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kaportadaki Plastik Parçalar Nasıl Boyanır?

Kaportadaki plastik parçaları boyama işlemi oldukça büyük dikkat ve hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Eğer bu işlemi yapamayacağınızı düşünüyor iseniz mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekir. Aksi halde aracın boyasına zarar verebilirsiniz.

Motor Yağı Neden Eksilir?

Araç teknolojisinde gelinen son noktada, araç motorunda yağ israfı mümkün olan en az seviyeye getirilmiş durumda. Motor çalışma biçimi gereği belli bir miktarda yağ kullanır. Ancak araçtaki yağ tüketiminin artması aracın motorunda bir sorun olduğunu gösterir. Motor yağı eksilmesi araç için önemli bir sorundur. Eğer motor yağındaki eksilme zamanında fark edilmezse motorda “yatak sarması” denilen durumun oluşmasına sebep olabilir. Aynı zamanda motor yağının eksilmesi araç çekişinin düşmesine de neden olacaktır. Peki Motor yağı neden eksilir?, Araçta yağ eksilmesinin sebepleri nelerdir?

Jant Çeşitleri Nelerdir? Hangi jantı tercih etmeliyim?

Jant çeşitleri nelerdir?, Jant alırken nelere dikkat edilmelidir?, Hangi jantı tercih etmeliyim? bu yazımızda jantlar ile ilgili tüm bu sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Araçlarda Güneş Yanığı Nasıl Önlenir?

Araçlarda Güneş Yanığı Nasıl Önlenir?, Arabada Oluşan Güneş Yanığını Önlemek için Neler Yapmak Gerekir?. Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Silecek Lastikleri Nasıl Değiştirilir?

Silecek lastikleri yırtılmış, yıpranmış ya da kolayca kıvrılıyor ise lastik sileceklerinizi değiştirmeniz gerekir.

Araçta Rot Balans Ayarı Nedir?

Araç sürüşünün kaliteli ve güvenli olması adına büyük önem taşıyan ve araç yol performansını direk etkileyen Rot balans ayarı nedir? Rot Balans ayarının bozuk olduğu nasıl anlaşılır? vb. rot balans ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

Elektrikli Otomobillerin Olumlu ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

Elektrikli otomobil; bir veya daha fazla elektrik motoru kullanılarak batarya yada enerji depolama cihazlarından depoladığı elektrik sayesinde kullanılabilen otomobildir.

Hibrit Otomobil Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hibrit otomobil; benzin sarfiyatını azaltmak amacı ile üretilmiştir. Bunu sağlamak için de sıkışık trafik, düşük hız gibi durumlarda benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede 0 (sıfır) emisyon salınımı sağlamaktadır.

Polen Filtresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Polen filtresi, dışarıdan içeriye girmeye çalışan toz, polen, toprak, sanayi dumanı vb. birçok kiri tutarak yolcuların alerjik hastalıklara yakalanmasını önleyen parçadır.