Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

İstanbul’da Görmeniz Gereken 10 Plaj

Rentiva.com ile kiraladığınız araçla, İstanbul’un sahil şeridini gezmeye hazırsanız, stanbul’un en iyi 10 plajını yazımızın devamında keşfedip yola çıkabilirsiniz.

Yakıt Tüketimi Nasıl Düşürülür? Yakıt Tüketimini Düşürmek için 10 İpucu

Yakıt tüketimi nasıl düşürülür sorusunun cevabını herkes aramaya başladı. Rentiva olarak biz de yakıt tüketimi nasıl düşürülür bu sorunun cevaplarını derledik.

Rentiva.com Haziran Ayı’nın En Çok Kiralanan Aracı: “Skoda Rapid”

Skoda Rapid, Rentiva.com’da da yer alan bu araç ortalamanın üzerindeki kiralama fiyatına rağmen, Haziran ayında Rentiva’da en çok kiralanan araç olmayı başardı.

Babalar Gününde Babanızla İstanbul’da Yapabileceğiniz Aktiviteler

Rentiva olarak babalar gününde babalar ile çocukları araba kiralama indirimi ile bir araya getiriyor ve aktivite önerilerinde bulunuyoruz.

Arabali.com ve Garajyeri Birleşti ve RENTIVA olduk!

Türkiyenin en büyük iki araç paylaşım platformu birleşti

Bayramda Araç Kiralama

Tatil yaklaşıyor, Ramazan Bayramı’nın 9 gün tatil ilan edilmesiyle şehir dışına çıkacak kişiler şimdiden planlarını yapmaya başladı.

Araçlarda Klima Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazın gelmesi ile birlikte araçlarda klima kullanımı da arttı. Sıcak havalarda hem aracı kullanan kişi hem de yolcular için klima sistemi büyük önem taşımaktadır.

Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Far, sürüş esnasında ve özellikle de gece sürüşlerinde yolculuğun güvenliği açısından büyük önem taşır. Hem yol üzerinde yer alan engel, kasis ve araçları fark etmeniz hem de karşı taraftan gelen aracın sizi fark edebilmesi açısından büyük önem taşıyan farların belli periyotlarla bakımının yapılması ve temizlenmesi gerekir.

Araç Yüzeyindeki Çizikler Nasıl Giderilir?

Araç yüzeyindeki çizikler, ağaç sürtmesi, taş, mıcır sıçraması, aracı bir yere sürtme vb. gibi pek çok nedenden dolayı oluşabilir.

Araç Alarm Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Alarm sistemi, otomobillerde aracın kendisini, parçalarını veya araç içerisinde bulunan eşyaları korumak için uygulanan bir sistemdir. Alarm sistemi, hırsızlık tehdidi anında yaydığı yüksek ses sayesinde araç sahibini uyarır.

Periyodik Bakım Neleri Kapsar?

Periyodik bakımın içeriği nelerdir? ya da Periyodik bakım neleri kapsar? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kaportadaki Plastik Parçalar Nasıl Boyanır?

Kaportadaki plastik parçaları boyama işlemi oldukça büyük dikkat ve hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Eğer bu işlemi yapamayacağınızı düşünüyor iseniz mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekir. Aksi halde aracın boyasına zarar verebilirsiniz.

Klasikleşen Volkswagen Serilerinden: Volkswagen Type 2 (T2)

Volkswagen’in sevilen modellerinden biri olan Volkswagen Type 2 (T2), 1967 sonrası tanıtım çalışmaları yapıldı. 1979’a kadar Almanya’da Kombi ve Panelvan olarak, 1970’den 1994’e kadar ise Mekisa’da üretilmiştir.

Zorunlu trafik sigortası para iadesi nasıl alınır?

Yapılan açıklamaların ardından araç sahiplerinin kafasında “Zorunlu trafik sigortası para iadesi yapılacak mı? “, “Zorunlu trafik sigortasında para iadesi nasıl alınır?” gibi sorular oluşmaya başladı.

Araçlarda Periyodik Bakımın Önemi Nedir?

Periyodik bakım; motorlu araçların belli aralıklarla kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi işlemidir ve aracınızın performansı açısından büyük önem arz etmektedir.

Jant Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jant seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? , Jant seçimlerimizde nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazımızın detayında tüm bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Motor Yağı Neden Eksilir?

Araç teknolojisinde gelinen son noktada, araç motorunda yağ israfı mümkün olan en az seviyeye getirilmiş durumda. Motor çalışma biçimi gereği belli bir miktarda yağ kullanır. Ancak araçtaki yağ tüketiminin artması aracın motorunda bir sorun olduğunu gösterir. Motor yağı eksilmesi araç için önemli bir sorundur. Eğer motor yağındaki eksilme zamanında fark edilmezse motorda “yatak sarması” denilen durumun oluşmasına sebep olabilir. Aynı zamanda motor yağının eksilmesi araç çekişinin düşmesine de neden olacaktır. Peki Motor yağı neden eksilir?, Araçta yağ eksilmesinin sebepleri nelerdir?

Jant Çeşitleri Nelerdir? Hangi jantı tercih etmeliyim?

Jant çeşitleri nelerdir?, Jant alırken nelere dikkat edilmelidir?, Hangi jantı tercih etmeliyim? bu yazımızda jantlar ile ilgili tüm bu sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Araç Paylaşımı Neden Yaygınlaştı?

Şehir yaşantısı içerisinde hızla artan araç kullanımı beraberinde çevre kirliliği, trafik sıkışıklığı, park yeri problemi gibi sorunları da beraberinde getirmektedir.

Arabanın Masrafları Nelerdir? Nasıl Azaltılır?

Araba almak için o kadar uğraşırsın, eşten dosttan borç alıp kredi çekersin, sonunda bir araca sahip olursun. Sonrasında da bu arabanın bakım masrafları başlar. Peki arabanın masrafları nelerdir?:

Silecek Nasıl Değiştirilir?

Sağlıklı ve güvenli bir sürüş için yolu ve çevrenizi net bir şekilde görebilmek büyük önem taşır. Bu nedenle sileceklerin düzgün bir şekilde çalışması gerekir. Ancak silecekler çok çabuk zarar görebildiğinden en az 3 aylık periyotla dahilinde kontrol edilmeli ve gerekli durumlarda değiştirilmelidir. Silecek değişimi yol güvenliği için oldukça önemli bir adımdır. Silecek değişimi nasıl yapılmalıdır? sorusunu sizin için yanıtladık.

Araçlarda Güneş Yanığı Nasıl Önlenir?

Araçlarda Güneş Yanığı Nasıl Önlenir?, Arabada Oluşan Güneş Yanığını Önlemek için Neler Yapmak Gerekir?. Tüm bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Silecek Lastikleri Nasıl Değiştirilir?

Silecek lastikleri yırtılmış, yıpranmış ya da kolayca kıvrılıyor ise lastik sileceklerinizi değiştirmeniz gerekir.

Araçta Rot Balans Ayarı Nedir?

Araç sürüşünün kaliteli ve güvenli olması adına büyük önem taşıyan ve araç yol performansını direk etkileyen Rot balans ayarı nedir? Rot Balans ayarının bozuk olduğu nasıl anlaşılır? vb. rot balans ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

Elektrikli Otomobillerin Olumlu ve Olumsuz Yanları Nelerdir?

Elektrikli otomobil; bir veya daha fazla elektrik motoru kullanılarak batarya yada enerji depolama cihazlarından depoladığı elektrik sayesinde kullanılabilen otomobildir.

Hibrit Otomobil Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hibrit otomobil; benzin sarfiyatını azaltmak amacı ile üretilmiştir. Bunu sağlamak için de sıkışık trafik, düşük hız gibi durumlarda benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede 0 (sıfır) emisyon salınımı sağlamaktadır.

Polen Filtresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Polen filtresi, dışarıdan içeriye girmeye çalışan toz, polen, toprak, sanayi dumanı vb. birçok kiri tutarak yolcuların alerjik hastalıklara yakalanmasını önleyen parçadır.

İçten Yanmalı ve Turbo Motor Nedir? Nasıl Çalışır?

İçten yanmalı motor; günümüzde çeşitli araçlarda kullanılan, benzin, LPG veya motorin ile çalışan motorlardır.

Sıfır Sermaye ile İş Kurmak Artık Çok Kolay

Rentiva üzerinden boşta duran aracınızı kiraya vererek hiç sermaye harcamadan ayda 1.500 TL ek gelir sağlayabilirsiniz.

Çevreci Yarış Formula E ile Elektrikli Araçlar Yarışıyor

Elektrikli araçların kullanımını yaygınlaştırmak amacı ile yapılan Formula E yarışları da en az Formula 1 kadar ilgi çekiyor.

Araç kullanımından kaynaklanan hava kirliliğini önlemek

Peki araç kullanımından kaynaklanan hava kirliliği önlemek mümkün mü? Araç kullanımından kaynaklanan hava kirliliğini önlemek için neler yapılabilir?

2016’nın en çok satan otomobil markaları neler oldu?

2016 yılının ilk iki ayında, toplam 85.538 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleşti. 2015 yılının aynı döneminde toplam satış 89.946 adetti.

Akü seçimi nasıl yapılmalıdır?

Akü seçiminde akünün boyu, markası, yedek kapasitesi, yaşı ve soğuk hava marş amplifikatörü gibi fiziksel özelliklerinin yanı sıra ve marş gücü değerlerine de dikkat etmek gerekmektedir.

Araç fotoğrafı çekim rehberi

Aracının fotoğrafları ilanın için oldukça önemlidir. Güzel, pürüzsüz çekilmiş fotoğraflar aracın kiralanma oranını %50’ye kadar arttırmaktadır.

2016 Cenevre AutoShow’u Sizler İçin Anlattık

Araç tutkunlarının beklediği 2016 Cenevre AutoShow başladı. Dünyanın bir çok ülkesinden marka bu fuarda en yeni modellerini sergiliyor. Amiral gemisi diye tabir edilen en üst modeller de yine bu fuarda gösterilecek.

Kaza tespit tutanağı nasıl doldurulmalıdır?

Oluşan maddi hasarlı trafik kazasında, durumun kayıt altına alınması için kazaya karışan tarafların birlikte bir kaza tespit tutanağı hazırlaması gerekmektedir.

Aracınızın daha az yakıt tüketmesi için yapmanız gerekenler

Peki aracımızı kullanırken daha az yakıt tüketmemiz mümkün değil mi? Rentiva olarak bu yazımızda sizler için az yakıt tüketimi için neler yapmanız gerektiğini derledik.

Daha fazla kiralama talebi alabilmek için ipuçları

Rentiva.com üzerinden aracını kiraya vermeye karar verdin, profil oluşturdun, ekibimizle iletişime geçtin, sistemin işleyişini öğrendin, kiralama taleplerini almaya başladın.

Aracınızın bahar bakımını nasıl yapmalısınız?

Bu yazımızda aracınızın bahar bakımını yaparken dikkat etmeniz gereken unsurları sizin için listelik.

Yeni ehliyetlerin alımında zeka testi nasıl yapılacak?

Günlerdir gündemi meşgul eden ehliyet değişikliği ile ilgili belirlenen son koşullar gereği yeni ehliyet alacaklar ve ehliyetlerini yenileyeceklere getirilen zorunluluklardan biri de uygulanacak olan zeka testi. Peki bu aşamada süreç nasıl işleyecek?