Yeşilçam Filmlerinde Akıllara Kazınmış 5 Araba
31/03/2017, 00:00
Yeşilçam Filmlerinde Akıllara Kazınmış 5 Araba

Yeşilçam filmlerinde en az oyuncular ve hikaye kadar dikkatleri üstünde toplayan arabalar da var, hatta bazı filmlerdeki arabalar akıllara kazınmış ve filmlerle özdeşleşmiş durumda. Biz de geçmişte kısa bir yolculuğa çıkıp Yeşilçam filmlerinde akıllara kazınmış 5 araba modelini sizler için listeledik.

Selvi Boylum Alyazmalım'ın Kırmızı Kamyonu


Yeşilçam Sineması denilince akla gelen ve replikleri hafızalara kazınmış filmlerden biri: Al Yazmalım. Devlerin aşkına şahitlik eden hatta gelin arabları olan yolları gözlenen kırmızı kamyon hepimizin hafızasına kazınmıştır. Kadir İnanır'ın aşkı için kamyonu ile dertleşme sahnesini hepiniz hatırlarsınız. 

Bol Ödüllü Bir Film'de Sıra Sarı Mercedes


Almanya'dan Türkiye'ye bir gurbet hikayesini anlatan ve başrolünde İlyas Salman'ın yer aldığı bol ödüllü bir film Sarı Mercedes. Türkiye'ye dönüş yolunda gurbetçi Bayram'ın yaşadıklarını konu alan filmde araba yol hikayesinin en temel ve en etkili öznelerinden biridir. 

Ateş Böceği'nin Sevimli Mercedes'i


Filmde Tarık Akan ve Necla Nazır'ın hikayesinin simgeleşmiş unsurlarından biri olan Mercedes, zaman zaman durup zaman zaman çalışarak ikiliye kimi zaman da zorluk çıkararak aynı zamanda hikayeye renk de katıyor. 

Unutulmazlar Arasında Yer Alan Çiçek Abbas'ın Kırmızı Minibüsü


İlyas Salman ve Şener Şen'in başrollerini paylaştığı Çiçek Abbas'ta, bir minibüs muavininin hayallerine ulaşabilmek için hurda bir minibüsten bir ekmek kapısı yaratışının öyküsüne tanık oluyoruz. Filmin ana teması diyebileceğimiz araba ise 1968 model Ford bir minibüs. 

Bu Sefer Kedere Sebep Olan Bir Araba Karşımızda: Aile Şeref'indeki Onur'un Arabası


Her seferinde yürekleri sızlatmayı başaran bir film olan Aile Şeref'inde, filmin zengin ve şımarık karakteri Oktay'ın ailenin küçük çocuğuna çarpıp onu sakat bıraktığı arabası Ford Mustang de hepimizin hafızalarında yer etmiş durumda.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar