Yeni Zam Sonrası Köprü Geçişleri Ne Kadar Oldu?
31/03/2017, 00:00
Yeni Zam Sonrası Köprü Geçişleri Ne Kadar Oldu?

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrası 1 Ocak 2017 itibari ile otoyolları geçişine yüzde 15, Boğaz köprüsü geçişleri yüzde 48 oranında artış yapılırken, Osmangazi Köprü ücretinde ise yüzde 26 oranında indirim gerçekleştirildi. 


Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "2017’deki tahmini ÜFE oranı da göz önüne alınarak, duyulan gereklilik üzerine ücretli hizmet veren otoyollarda 3 Ocak 2016’dan beri uygulanmakta olan geçiş ücretlerinde yeni bir düzenleme yapılmış, otoyol ücretleri ortalama yüzde 15, Boğaz köprüleri geçiş oranı ise ortalama yüzde 48 oranında arttırılmıştır. Motosikletler 6. Sınıf HGS abonesi olmak şartıyla 1. Sınıf ücretin yarısı ile otoyol ve Boğaz Köprüsü ücret toplama istasyonlarından geçiş yapmaya devam edecektir. Buna göre otoyollarda en yakın mesafe geçiş ücreti 2,25 TL, en uzak mesafe ücreti 20 TL, Boğaz Köprüleri otomobil geçiş ücretleri ise 7 TL olarak belirlenmiştir" denildi.

Yeni Zam Sonrası Yavuz Sultan Selim Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu?

Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada ek olarak, "Yap-işlet-devret sözleşmesi gereği İstanbul Kuzey Çevre Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprü ücretlerinin yüzde 20 oranında arttırıldığı belirtildi. Buna göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde otomobil geçiş ücretleri 11,95 TL oldu.  Tarife şöyle: Birinci sınıf araçlar 11,95 TL, ikinci sınıf araçlar 15,90 TL, üçüncü sınıf araçlar 29.50 TL, dördüncü sınıf araçlar 74.95 TL, beşinci sınıf araçlar 93.20 TL, altıncı sınıf araçlar 8.35 TL" olarak güncellendiği belirtildi. 

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun Gebze-Orhangazi kesimi ve Osmangazi Köprüsü Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Yapılan açıklamada  “Yap-işlet-devret uygulama sözleşmesi gereği uygulanmakta olan geçiş ücretlerinde yeni bir düzenleme yapılmış, otoyol ve otoyol geçiş ücretleri ortalama yüzde 20 oranında arttırılmış, Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti yüzde 26 oranında indirilmiştir. Buna göre Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 65,65 TL olarak belirlenmiştir.” denildi. 

Aracınızı kullanmadığınız zamanlarda Rentiva üzerinden kiraya verin masraflarınıza ortak olsun.

Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar