Volkswagen'ın Efsane Minibüsü Geri Dönüyor
31/03/2017, 00:00
Volkswagen'ın Efsane Minibüsü Geri Dönüyor

Volkswagen yıllardır ürettiği modellerle araba severlerin ilgisini üzerinde toplamaya devam ediyor. Volkswagenin efsaneleşmiş minibüs modellerinden olan Beetle ve Microbus akla ilk gelen modellerden.Volkswagen yeni ürettiği Microbus'te efsaneleşmiş minibüs modellerinden esintiler de taşıyor. 2015 yılında duyurulan Microbus'ün ardından Volkswagen bu yıl Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda Microbus'ın ardından üretilen I.D. Buzz'ı tanıttı. 8 - 22 Ocak tarihleri arasında Detroit'te gerçekleşen otomobil fuarında I.D. Buzz lansmanı yapıldı. 

T1'in İzlerini Taşıyor


Volkswagen'in Daha önce fotoğrafları yayınlayarak duyurduğu I.D. Buzz lansmanda tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Paylaşılan görsellerden de anlaşıldığı kadarıyla, I.D. Buzz, sevilen modellerden olan T1'den de izler taşıyor. 

İlgi Odağı Oldu

Volkswagen I.D serisinin ikinci modeli olan Buzz, özel gövde rengi ile yine ilgi odağı olmayı başardı. I.D Buzz’da ön taraftı daha oval bir tasarıma sahipken arka bölümü ise kutu formunda. Araç aynı zamanda 22 inç boyutlarında ve Led teknolojisine de sahip.  Modüler elektrik sürüş kiti ile uzunlaştırılmış platforma sahip olan araç 3.300 mm'lik aks mesafesi de sunabiliyor. Kokpitinde yer alan taşınabilir tablet ekranı ve teknolojik head-up display ekranı ise sürüş keyfini arttıran unsurlardan. 

I.D. Buzz 369 beygir gücüne sahip. Araç  430 km gidebilen araç, 0'dan 100'e 5 saniyede çıkıyor. Geliştirilen birleşik şarj sistemi (Combined Charging System) ile pilin %80'e varan kısmını 30 dakika içinde doldurulabiliyor.

Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar