Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?
07/03/2018, 07:01
Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Hayat pahalılığının kendisini hissettirdiği günümüzde araç satın almak yerine uzun dönem araç kiralamaya ne dersiniz? Evet yanlış duymadınız, hem cebinize hem de zevkinize uyum sağlayacak araç modellerini uzun dönemli olarak kiralayabilme avantajına sahipsiniz. Kiralama hizmetinden kısa süreli yararlanılabileceği gibi; araç kiralama uzun dönem için de yapılabiliyor. Uzun süre boyunca kullanabilecekleri aracı kiralamak isteyen kullanıcılarımız uzun dönem araç kiralama nedir? sorusunu merak ediyor. Ayrıca kullanıcıların sıklıkla araştırdığı konular arasında uzun dönem araç kiralama avantajları da yer alıyor. Araç kiralamak isteyen kullanıcılar genel itibariyle kısa dönemli araç kiralama yapabileceklerini düşünüyor. Fakat bilinenin aksine yalnızca kısa vadeli değil; uzun vadeli araç kiralama da sıklıkla tercih edilen işlemler arasında yerini alıyor.

Kullanıcılarımız süre açısından aylık araç kiralama yapabildiği gibi; yıllık araç kiralama da yapabiliyor. Uzun süre boyunca beğendiğiniz aracı kullanmak için uzun dönem araç kiralama sözleşmesi imzalanıyor. İlgili soruların cevapları başta olmak üzere; uzun dönem kiralık araç alternatifleri ve uzun dönem araç kiralama fiyatları gibi detaylar da içeriğimizin devamında öğrenecekleriniz arasında yerini alıyor.

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Uzun dönem araç kiralama bir başka ifade ile aracın uzun vadeli olarak kiralanması tanım olarak, 1 aydan daha uzun bir süre kullanmak için kullanıcıların zevklerine ve bütçelerine uygun olan aracı kiralamaları anlamına geliyor. Firmaların sıklıkla tercih ettiği araç kiralama işlemi olan uzun dönem araba kiralama, bireyler tarafından da tercih edilebiliyor. Diğer bir ifade ile, firmaların ve bireylerin tercih edebildiği uzun dönem araba kiralama işlemi sayesinde ilgili araç 30 günden daha fazla kullanılıyor.

Firmaların uzun vadeli araç kiralama işlemi, kurumsal uzun dönem araç kiralama olarak adlandırılıyor. Uzun dönem ticari araç kiralama firmaları ciddi bir maliyet yükünden de kurtarıyor. Bireysel uzun dönem araç kiralama ise, uzun dönem boyunca kullanılmak istenen aracın bireyler tarafından kiralanması olarak tanımlanıyor. . Kullanıcıların gerek acil işlerinde gerekse normal günlerinde uzun süre boyunca araç ihtiyacı da bu sayede çözülüyor. Firmaların ve bireylerin tercih ettiği ilgili işlem her ikisine de büyük avantajlar sağlıyor.

Bireysel Uzun Dönem Araç Kiralama

Kiralama hizmeti olarak karşımıza çıkan araç kiralama işlemi, hem dönemsel hem de kullanıcı açısından farklılaşabiliyor. Uzun dönem kiralama işleminin hem firmalar hem de bireyler tarafından yapılabildiğini biliyor muydunuz? Firmalar uzun dönem boyunca kullanmak için araç kiralama hizmeti alabileceği gibi; bireyler de bireysel uzun dönem araç kiralama hizmeti sayesinde ilgili aracı kullanma şansına sahip oluyor. Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de bireysel uzun dönem araç kiralama fiyatları oluyor. Uzun süreli araç kiralama fiyatları, günümüz şartlarında cep yakmayan bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Süre itibariyle ilgili hizmet bireyler tarafından 1 aydan az olmamak kaydıyla alınıyor. Sizlerde ister özel isterseniz de normal günlerde kullanabileceğiniz birçok araç markasını Rentiva bünyesinden bulabilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen aracı büyük meblağlar ödemeden uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Kurumsal Uzun Dönem Araç Kiralama

Sektörel şartlara uyum sağlamak amacıyla firmalar tarafından uzun dönemli kullanım için yapılan araç kiralama işlemi kurumsal uzun dönem araç kiralama olarak adlandırılıyor. Firmalar da aynı şekilde bireyler gibi süre itibariyle hem kısa hem de uzun dönemli araç kiralama hizmeti alabilmektedir. Firmaların ilgili hizmetten yararlanmalarının arkasında, maliyetleri azaltmak istemeleri bulunuyor. Bir diğer ifade ile, firmaların araç maliyetlerinden tasarruf etmek amacıyla uzun süreli araç kiralama hizmeti alması kurumsal uzun dönem araç kiralamadır. Siz de firmanız için araç maliyetlerini en aza indirmek istiyorsanız kurumsal araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Uzun Süreli Araç Kiralama Fiyatları Nelerdir?

Uzun süre boyunca araç kiralama hizmeti almak isteyen bireyler ve firmalar uzun dönem araç kiralama fiyatlarını sıklıkla araştırıyor. Uzun süreli araç kiralama fiyatları ise, kullanıcılar tarafından hangi aracın tercih edildiğine ve süreye bağlı olarak değişiyor. Maliyetlerden kısmayı sağlayan uzun dönemli araba kiralama hizmeti, bireylere istedikleri arabayı kullanabilme şansı veriyor. Bireyler genel itibariyle bazı araçları diğerlerine kıyasla daha çok tercih ediyor. Bireyler tarafından sıkça kiralanan araç markaları ise şöyledir:

 • BMW
 • Mercedes
 • Volvo
 • Peugeot

Yukarıda belirtilen markalar kullanıcıların ilk tercihleri arasında yerini almayı başarıyor. Kullanıcılarına hem gösterişi hem de rahatlığı vadeden BMW uzun dönem kiralama hizmeti alabileceğiniz markalardan birisi olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen markalardan olan Mercedes uzun dönem kiralama hizmetinde kullanıcılarına kaliteyi ve konforu birlikte sunuyor. “Mercedes kullanmak istiyorum. Fakat çok pahalı olduğu için satın alamıyorum.” diyorsan Mercedes kiralama uzun dönem için cep yakmayan fiyatlarla kullanıcılarını bekliyor. Kendini şımartmayı sevenlerin tercihi olan Volvo uzun dönem kiralama fiyat detayları da Rentiva bünyesinde sizlere sunuluyor. Kullanıcıların hem konforuna hem de gösterişine hayran kaldığı Peugeot uzun dönem kiralama hizmeti alabileceğiniz markalar arasında yerini alıyor. Uzun süreli araç kiralama aylık araç kiralama ve yıllık araç kiralama olarak ikiye ayrılıyor.

İlgili ayrımda da uzun dönemli araç kiralama fiyatları değişiyor. Belirtilen markalar başta olmak üzere; hayalini kurduğunuz birçok markadan aracı da Rentiva bünyesinden kolayca kiralayabilirsiniz. Üstelik aylık kiralama ve yıllık kiralama seçenekleri ile avantajlı fiyatlar sizleri bekliyor.

Aylık Araç Kiralama

Kullanıcıların en çok tercih ettiği kiralama hizmetlerinden olan aylık araç kiralama, kullanıcılara hayalini kurdukları aracı kullanma fırsatı sunuyor. Ayrıca aracın aylık olarak kiralanması hizmeti genellikle bireyler tarafından tercih ediliyor. Aylık araç kiralama dendiğinde, kullanıcıların istedikleri aracı en az 30 gün boyunca kullanmaları öne çıkıyor.

Yıllık Araç Kiralama

Uzun dönem araç kiralama hizmetinin süresine göre ikinci türü olan yıllık araç kiralama genellikle firmalar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Maliyetten kısmayı amaçlayan ilgili kiralama hizmeti sayesinde firmalar satın aldıklarında ödeyecekleri tutardan kiralama hizmetine daha az ödüyor. Birbirinden farklı markadan aracın güvenilir bir şekilde kullanıcısı ile buluştuğu Rentiva, hem özel hem de normal günlerde tercih ediliyor.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Dönem itibariyle kısa ve uzun olarak kullanıcılar iki farklı kiralama hizmeti alabiliyor. Kısa dönemli araç kiralama hizmetine kıyasla uzun dönemli araba kiralama hizmeti almak kullanıcılar açısından avantajlı bir tercih olarak öne çıkıyor. Uzun vadeli araba kiralama hizmeti tercih eden firmalar ihtiyaç duydukları ilgili araçları satın alma maliyetinden de kurtulmuş oluyor. Uzun dönem araç kiralama avantajlarını merak eden kullanıcılarımız için şöyle açıklayalım:

 • Kullanıcılar ilgili aracı satın almadıkları için muayene ücretinden tasarruf ederler.
 • Tercih edilen araçlar için kullanıcılar araç vergisi ödememektedir.
 • Aynı şekilde aracın kiralanması durumunda herhangi bir sigorta ödemesi de yapılmamaktadır.
 • Zaman maliyeti yaratan alım ve satım işlemleri ile meşgul olmadığınız gibi; ilgili araca yalnızca kiralama ücreti ödenir.
 • Araç kiralama bedeli gider olarak gösterilebilmesinden dolayı indirime konu olabilmektedir.
 • Çeşitli vergileri ödemek zorunda kalmayan kullanıcılar açısından avantajlıdır.
 • Aracın kredi ile alınması durumunda ortaya çıkabilecek faiz ödemesinden de kullanıcıları kurtarmaktadır.
 • Kira süresi boyunca kullanıcıların kullanabildiği araç, kira süresi dolduktan sonra farklı aracı seçebilme kolaylığı sağlar.
Araç fotoğrafı çekim rehberi
Kiralık Araç ile Kaza Yaparsam Ne Olur?
Araç fotoğrafı çekim rehberi
Kiralık Araç ile Kaza Yaparsam Ne Olur?