Toyota Hibrit Aracı İle 2017 İstanbul Autoshow'un İlgi Odağı Oldu
19/04/2017, 00:00
Toyota Hibrit Aracı İle 2017 İstanbul Autoshow'un İlgi Odağı Oldu

2017 İstanbul Autoshow'da sergilenen araçlar arasında en çevreci markalarsan birisi Toyota olacak. Toyata 2017 senesini "Türkiye'de hibrit yılı" olarak ilan etmişti. İstanbul Autoshow'da Toyata Türkiye’de üretilen C-HR Hybrid modeli başta olmak üzere Auris Hybrid, Auris TS Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve ilk seri üretim hibrit model Prius’un son versiyonunu sergileyecek.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından seri üretimi yapılacak olan Toyota CH-R, 9 Kasım'da hattan çıkıp Sakarya'dan dünyaya ihraç edilecek.Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, AA muhabirine yaptığı açıklamada ise, Toyota C-HR'nin Türkiye'de üretilen ilk hibrit ve ilk C segment crossover araç olacağını belirtti.

Firma yetkilisi açıklamasında "Toyota'nın TNGA platformunda, Japonya'da ürettiği Prius'tan sonra yeni platformda ve Japonya dışında üretilen ilk model Toyota C-HR olacak. Yeni global platform, araçlarda düşük ağırlık merkezi ve yüksek gövde dayanıklılığı sağlarken, sürüş hakimiyeti, frenleme gibi temel fonksiyonları iyileştirici özelliklerinin yanında mükemmel görüş ve daha cazip görünüm sağlıyor." şeklinde durumu ifade etti.

Toyota'dan Rekor Hibrit Otomobil Satışı

Toyota dünyada yıllık hibrit otomobil satışlarını 1,5 milyon adete çıkarmayı başardı. Firma yetkilileri 2020 yılına dakad toplamda 15 milyon hibrit araç satışına ulaşmayı hedefliyor. Toyata şu anda dünyanın 90 ülkesinde 33 farklı hibrit ve plug-in hybrid modeli ile pazarda yer alan Toyota, 10 milyonu aşan satışıyla hibrit teknolojisi konusunda liderliği elinde bulundurmayı sürdürüyor.

Yaris İlk Kez Autoshow'da

Toyota'nın kapsamı bir şekilde yenilenen B segmentindeki temsilcisi diyebileceğimiz Yaris, Türkiye'de ilk kez İstanbul Autoshow'da görücüye çıkacak. Avrupa'da dahil olmak üzere dünya çapında öneli satış rakamlarına ulaşan Yaris, yenilenen modeli ile birlikte yüksek rekabetin bulunduğu pazarda daha güçlü bir konuma gelmeyi hedefliyor. Yenilenen Yaris için 150 milyon euro yatırımla geliştirilen tamamen yeni 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor, mevcut 1.33 litrelik motorun yerini alacak. 111 beygir güç, 136 Nm tork üretebilen üniteyle birlikte aracın 0'dan 100 km/s sürate ulaşma süresi 0.7 saniye kısaldı.

Hem Suda Hem Karada Gidebilen Karavan
Araç Kiralamak Avantajlı mı?
Hem Suda Hem Karada Gidebilen Karavan
Araç Kiralamak Avantajlı mı?