Tesla Model S 60 Artık Üretilmeyecek!
20/03/2017, 00:00
Tesla Model S 60 Artık Üretilmeyecek!

Firma yetkilileri Tesla Model S 60 için sipariş alımlarını durdurma kararı aldı. Kararın alınmasındaki en büyük etmen ise Tesla Model S 60'ın diğer modellere göre daha az tercih edilmesi. Tesla'nın şu ana kadar piyasaya sürdüğü araçlar içerisinde en uygun fiyata sahip olan Model 3 ile birlikte sürücülerin karşısına daha fazla seçenek ile çıkacak olan Tesla, bu seçenekleri azaltmak istiyor.

Tesla Model S 75'e eş değer bir model olan S60'ın üretimini durdurarak, araç seçenekleri arasında kalan sürücülerin kafasındaki karışıklığı önlemek için böyle bir karar aldıklarını açıklayan yetkililer, 16 Nisan 2017'ye kadar S 60 için sipariş almaya devam edecek.

Tesla Model S60 Üretimden Çıkarılıyor

Tesla yetkililerinin yaptığı basın açıklamasında Model S 60'ın üretiminin durdurulacağını açıkladı. Yaşanan son gelişmeler doğrultusunda Tesla'nın giriş seviyesindeki modeli ise S 75 olacak. Model S 75, Tesla'nın S 60 modelinden sadece yazılımsal bazı farklılıklar barındırındırmakta.

Model S 60'ın piyasaya sürülmesindeki öncelikli amaç elektrikli araçların daha erişilebilir hale getirilmesiydi. 17 Nisan tarihine kadar Model S 60'ı satın almak isteyen tüketicilere süre tanıyan firma, belirtilen tarihten sonra araç için sipariş almayacak ve S 60 modelini üretim bandından çıkaracak.

Araç Sahipleri İçin de Açıklama Geldi

Firma S 60 sahiplerini için de bir açıklamada bulundu. Bu açıklamaya göre 60 kilovatsaatlik batarya versiyona sahip kişiler, araçlarını 75 kilovatsaatlik versiyona yükseltebilecek. Haziran 2012'de 69 bin dolara satışa sunulan model Kasım 2016'da 150 bin satışa ulaşmıştı.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

Havalar Soğudu Diye Gezmeyecek Değiliz
Gece Araba Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar
Havalar Soğudu Diye Gezmeyecek Değiliz
Gece Araba Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar