Şoför Koltuğunu Apple Watch'a Bırakmaya Hazır Olun!
17/03/2017, 00:00
Şoför Koltuğunu Apple Watch'a Bırakmaya Hazır Olun!

BMW'nin elektrikli otomobillere yeni bir soluk kazandıran modeli i3'ü daha önceki yazımızda sizler için anlatmıştık. Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtımı gerçekleşen araç sürücüsüz olarak, Apple Watch kullanımı ile park edildi.

İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında özellikleri tanıtılan BMW i3 katılımcıları adeta büyüledi. Araç oldukça dar bir alana sürücüsüz olarak park edildi. Daha öncesinde Las Vegas'ta robot komutları ile araç park eden BMW, bu sefer ise Mobil Dünya Kongresi'nde yeni elektrikli araç modeli olan i3'ü sürücüsüz olarak park etti.

Apple Watch Kontrolü


Dünya devi haline gelmiş olan Alman markası BMW, oldukça dar bir alana sürücüsüz olarak park edilen i3'ün park işlemi Apple Watch ile gerçekleştirildi.

Apple Watch kullanılarak gerçekleştirilen park işlemi esnasında özel hareketler de yapılabiliyor, BMW i3 park yerinden yine Apple Watch kullanılarak yerinden çıkarıldı. Gösterideki en dikkat çekici nokta ise aracın bir sürücünün çıkartamayacağı bir park alanından Apple Watch kullanılarak çıkarılması oldu.

BMW yetkilileri aynı işlemin başka araç modelleri ve Android'in sağladığı giyilebilir teknolojiler aracılığı ile de gerçekleştirilmesini hedeflediklerini belirtti.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

Fren Balatasının Bittiği Nasıl Anlaşılır?
Havalar Soğudu Diye Gezmeyecek Değiliz
Fren Balatasının Bittiği Nasıl Anlaşılır?
Havalar Soğudu Diye Gezmeyecek Değiliz