Rentiva'nın En Çok Kazanan Araç Sahibi Olman İçin Tüyolar
01/04/2017, 00:00
Rentiva'nın En Çok Kazanan Araç Sahibi Olman İçin Tüyolar

Rentiva'da aracınızı en verimli bir şekilde nasıl kiralayabileceğinizi bu 10 başlıkta açıkladık.

1. Tüm doğrulamaları gerçekleştirin

Rentiva.com'a üye olduğunuzda sizden telefon numaranızı, e-postanızı, ehliyetinizi, ruhsatınızı, kimliğinizi doğrulayıp Facebook hesabınızı entegre etmenizi istiyoruz. Bunlardan bazıları araç kiralamak için zorunlu olmakla birlikte opsiyonel olarak istediğimiz doğrulamaları gerçekleştirmeniz size güven konusunda olumlu yaklaşılmasını sağlayacaktır.

2. Ne kadar çok bilgi o kadar ilgi

Araç ilanınızı açarken aracınızın özellikleri hakkında istenilen tüm bilgileri girmeye çalışın. Aracınızda olan özellikler dışında olmayan özellikleri de belirtmeniz, kiracının daha çabuk ve doğru karar vermesini sağlar. Böylelikle araçtan ne istediğini tam öğrenmiş olur ve kiralama süreci her iki taraf içinde daha hızlı ve rahat gerçekleşir.

3. Güzel fotoğraflar

Aracınızı ne kadar iyi sergilerseniz kiralanma şansı o kadar yüksek olacaktır. Kaliteli fotoğraflar yüklemeniz aracınızın kiralanma potansiyelini %20 arttıracaktır. Bizim önerdiğimiz çekim şekli: Aracın 4 kenarından fotoğrafı ve iç mekana ait 2 adet kaliteli fotoğraf. Bu fotoğraflar sayesinde kiracılar aracınızı daha kolay inceleyebilir. Bu da kiralama sürecini etkileyebilir.

4. Eksiksiz profil sayfası

Aracınız kadar sizde kiracılar için önemlisiniz. Kiracılarımız aracı kimden aldıklarını bilmek isterler. Bu yüzden araç sahiplerinden bazı profil bilgilerini girmesini istiyoruz. Bu bilgileri girmeniz kiracılara güven vermekle birlikte, sizi daha hızlı tanımalarına yardım edecektir.


5. Uygun kiralama koşulları

Rentiva.com'a aracınızı kayıt ettiğinizde dilediğiniz şekilde aracınızı kiralamaya açabilirsiniz. Bunu ayarlarken; aracınızı hangi zamanlarda, nasıl uygun olduğunu iyi belirlemeniz gerekir. Yani aracın müsaitlik durumunu belirterek kiralanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede aracınıza sadece, belirlediğiniz süreli ve belirlediğiniz zamanlar için istekler gelir, böylece size uygun olmayacak günler için istek almazsınız.

6. Uygun fiyat

Araç kiralama bedelini araç sahiplerimiz istediği gibi belirleyebilir. Tabi aracın kiralanabilmesi için de uygun fiyatlı olması kiracılar tarafından aranan bir özellik. Kira bedelini yazarken, o anda ilanı açık olan ikame modellerin fiyatlarına bakabilirsiniz. Yine diğer kiralama şirketlerinde aynı aracı hangi fiyata kiraladıklarına bakabilirsiniz. Araştırmalar sonucunda elde ettiğiniz ortalama kira bedellerinin 10-15 lira daha az bir rakam yazarak aracınızın kiralanma şansını arttırabilirsiniz. Piyasa şartlarından yüzde 5-10'luk düşük fiyatlar aracınızın kiralanma olasılığını artıracaktır.

7. Kiralama isteği

Kiracılar, arabanıza kiralama isteği gönderdiğinde, size e-posta, sms ve mobil uygulamadan bildirim gönderiyoruz. Bir kiralama isteği geldiğinde, araç sahiplerimize en geç 6 saat içinde geri dönmesini ön görürüz. Bu sayede kiracı, gelecek cevaba göre planını yapabilir. İsteklere ne kadar hızlı cevap verdiğiniz profil sayfanızda gösterilir. Cevap oranı yüksek olan araç sahiplerinin araçlarına, %10 daha çok kiralama talebi gönderiliyor.


8. Araç teslimi

Aracınızı en az çeyrek depo ile teslim etmeniz kiracı açısından kolaylık sağlayacaktır. Kiralama talebini onayladıktan sonra, araç teslimine saatler kala rezervasyonu iptal etmek kiracı için zor bir durum olacağından, sonradan oluşabilecek beklenmedik durumlar için kiracıyı daha erken uyarmanızı öneririz.

9. Yorumunuzu esirgemeyin

Aracınızı teslim aldınız, ödemeniz gerçekleştirildi. Bizden ve kiracıdan yorumunuzu esirgemeyin. Rentiva.com olarak %100 güven ortamı oluşturmak için her gün geliştirmeler yapıyoruz. Kiracı ve bizim adımıza yazacağınız yorumlar, diğer kullanıcıların sisteme daha çabuk adapte olmasını sağlayacaktır. Sizden sonra gelen araç sahipleri, sizin onay verdiğiniz bir kişiye araçlarını daha rahat teslim edebilirler.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

En Az Yakan Otomobil Modelleri
Arabanın Kilometresi İle Oynandığı Nasıl Anlaşılır?
En Az Yakan Otomobil Modelleri
Arabanın Kilometresi İle Oynandığı Nasıl Anlaşılır?