Rentiva ile Daha Fazla Kiralama Talebi Alabilmek İçin 8 İpucu
20/08/2019, 10:08
Rentiva ile Daha Fazla Kiralama Talebi Alabilmek İçin 8 İpucu

Türkiye’de ilk defa Rentiva ile başlayan  kişiden kişiye  araç kiralama hizmeti günden güne  popülerliğini arttırıyor. Araç sahibi ve araç kiralamak isteyen kişileri bir araya getiren Rentiva’da, iki taraf için de onlarca seçenek ve pek çok ayrıcalık bulunuyor. Araç sahipleri, kendi araçlarını belirli dönemlerde kiraya vererek ek gelir elde edebiliyor, araç kiralamak isteyen kişiler de çok uygun fiyatlara araç kiralama yapabiliyor.


Sahibinden araç kiralama hizmeti ile birlikte hem araç sahipleri hem de araç kiralamak isteyenler kazanıyor. Biz de, bugün sizler için aracınızın Rentiva’daki popülerliğini nasıl artırabileceğiniz konusunu ele aldık. Daha fazla kiralama talebi alabilmek için yapmanız gerekenlere gelin birlikte göz atalım.

1. Kaliteli ve Profesyonel Resimler


Aracınızın daha fazla kiralama talebi alabilmesi için farklı açılardan kaliteli resimler çekebilirsiniz. Sağ, sol, ön ve arka profillerden fotoğraf çekmeniz gerektiği gibi aynı zamanda aracın iç fotoğraflarını da çekmelisiniz. Bu sayede muhtemel kiracı aracınız hakkında daha fazla fikir sahibi olabilir ve farklı açılardan çekeceğiniz fotoğraflar ile onu etkileyebilirsiniz.

2. Detaylı Açıklamalar Oluşturun


Sistemin aracınız hakkında istediği bilgiler dışında, siz de sistem tarafından size sunulan açıklama alanına aracınız hakkında daha detaylı bilgi girebilirsiniz. Bu alan, aracın yakıt durumundan, aracın deposunu nasıl teslim ettiğinize, araçtaki ekstra özelliklerden performans durumuna kadar birçok konuyu içerebilir.

Araç ve kiralama durumu hakkında yapacağınız açıklamalar hem güvenilirliğinizi arttıracak hem de kiracı nezdinde olumlu bir görüş bırakacaktır. Bu nedenle açıklama bölümlerini  özenle doldurmalısınız.

3. Geri Dönüş İsteyin

Daha önce aracınızı kiralamış olan kiracılardan aracınız hakkındaki görüşlerini ve kiralama sürecine dair deneyimlerini rica ederek sonraki muhtemel kiracılar için bir fikir oluşturabilirsiniz. Bu sayede, daha fazla araç kiralama talebi almak için şansınızı arttırabilirsiniz.

4. Uygun Fiyatlar Oluşturun


Aracınız için kiralama fiyatı belirlerken, araç kiralama fiyatını çok yüksek tutmamak daha fazla kullanıcının ilgisini çekmenize ve daha fazla kiralama talebi almanıza olanak sağlayacaktır. Fiyat belirlemeden önce  aracınızın marka ve modeli için en uygun bir fiyat aralığını araştırabilir ve listelenen benzer segmentteki araçlarla karşılaştırabilirsiniz.

5. Tarihleri İyi Belirleyin

Aracınızı hangi tarihler arasında kiralayacağınızı, yani aracınızın müsaitlik durumunu sisteme net bir şekilde  girmeye özen gösterin. Müşteriden rezervasyon talebi geldiğinde tarih uygunluğu açısından aracınızın kiralamaya müsait olacağından emin olun. Kiralama talebini  geri çevirmek olumsuz bir etki bırakacaktır. Aracınızın kiralama için uygun olmadığı dönemlerde rezervasyon durumunu kapatabilirsiniz. Böylece kiralama taleplerine olumsuz dönüş yapmamış olursunuz.

6. Minimum Kiralama Süresi

Aracınıza gelen kiralama talebini arttırmak isterseniz, minimum kiralama süresini 1 güne indirmelisiniz. Bu sayede düzenli olarak kiralama talepleri alabilirsiniz.

7. Hızlı Cevap Verin


Aracınıza kiralama talebi geldiğinde size SMS, mail ve mobil uygulama üzerinden bildirim gönderiyoruz. Bu sayede anlık olarak kiralama taleplerinden haberdar olabilirsiniz. Aracınıza gelen rezervasyon taleplerine hızlı cevap vermeniz sonraki kiralamalarda artı olarak karşınıza çıkacaktır. 

Rentiva üzerinde genel olarak ortalama 6 saatlik bir geri dönüş uygun olarak görülüyor. Bu süre içerisinde geri dönüş yapmanız kiracıların gözünde ilgili bir araç sahibi olduğunuzu ortaya koyacaktır. Cevap oranı yüksek araç sahipleri %10 daha fazla rezervasyon talebi almaktadır.

Ayrıca aracı teslim etmenize saatler kala rezervasyon iptali gerçekleştirmek hem kiracıyı zor durumda bırakır, hem de sonraki kiralamalarınız için olumsuz bir etki yaratır.

8. Araç Teslimi

Aracınızı hangi lokasyonlarda teslim edeceğinizi ilgili alana ve ayrıca detaylı bir şekilde açıklama kısmına girmeniz kiracının bilgilenmesi açısından önemli bir avantaj sağlar. Araç teslimi için uygun olduğunuz, geniş bir teslim alanı ve saati belirlemek, daha fazla rezervasyon talebi almanıza önemli ölçüde yarar sağlayacaktır.


Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

Benzinli Araç Nasıl Az Yakar?
30 Ağustos’ta İstanbul’da Gezilecek Yerler
Benzinli Araç Nasıl Az Yakar?
30 Ağustos’ta İstanbul’da Gezilecek Yerler