Renault’un elektrikli araba konsepti: Trezor!
24/03/2017, 00:00
Renault’un elektrikli araba konsepti: Trezor!

İlk olarak Eylül ayında Paris Motor Show'da sergilenen Renault Trezor, Cenevre Otomobil Fuarı'nde 2016 Yılının Konsept Otomobili ünvanını almaya hak kazanmıştı. Renault'un tamamen elektrikli süper otomobili Trezor, konsept araç olarak tanıtıldı. Trezor 350 beygirlik bir motor gücüne sahip ve 0'dan 100 kilometreye 4 saniyenin altında çıkabiliyor.

Çift Batarya Kullanılıyor

Görünümü ile de dikkatleri üzerine toplamayı başaran Trezor, ön ve arka tarafında yer almak üzere 2 batarya ile güçlendirilmiş durumda. Bu sayede Trezor'da ağırlık eşit olarak dağılıyor . Araçta yer alan iki batarya aynı amanda kendi soğutma sistemine de sahip. Aracın kaput kısmında yer alan ve altıgen şekildeki hava delikleri Renault Trezor’un bataryalarının soğutma sisteminin bir parçası. Bu parçalar aynı zamanda Renault Trezor’un nefes alıp verdiği izlenimini vermek için yukarı ve aşağı doğru hareket ettiriliyor.

Analog Göster ve Diğer Özellikler

Aracın gövdesinin sol tarafında şarj seviyesini gösteren analog bir gösterge bulunuyor. 260 kW veya 350 beygir maksimum gücünde elektrik motoruna sahip olan Treor'un üst kısmı yukarıya doğru açılabiliyor. Ayrıca aracın iç kısmında akıllı telefonunuzu kol dayama ünitesinin altındaki özel yuvaya yerleştirdiğinizde cihaz ve ara senkronize oluyor. Araçta normal, spor ve otonom olmak üzere üç farklı sürüş modu bulunuyor. Otonom sürüş sırasında otomobilin arka ve yan taraflarındaki ışıklar yanarak aracın otomatik sürüşte olduğu belirtiliyor.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

Gece Araba Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar
Elektrikli Araba Lucid Air 'in Fiyatı Belli Oldu
Gece Araba Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar
Elektrikli Araba Lucid Air 'in Fiyatı Belli Oldu