Ramazan Bayramı Tatiline Rentiva ile Yola Çıkmaya Hazır Mısınız?
07/06/2018, 07:09
Ramazan Bayramı Tatiline Rentiva ile Yola Çıkmaya Hazır Mısınız?

Bu yıl Ramazan Bayramı tatili Haziran ayının tam ortasına denk geliyor. Ancak önceki yılların aksine bu yıl sadece 3,5 günlük bir tatil söz konusu. Birçok iş yeri arefe günü yarım gün çalışma yapacak ve sonrasında Cuma gününden Pazar gününe kadar tatil yapılacak. Peki bu süreçte planınız hazır mı? Eğer hazır değilse sizin için biz planlama yaptık. Bayram tatili için Rentiva ile yola çıkarak eğlenceli bir tatil geçirirken, büyüklerinizin, sevdiklerinizin, eşinizin, dostunuzun bayramını da kutlamaya gidebilirsiniz.

Araba kiralama servisi Rentiva.com, bayram tatilinde tatil severlerin yardımına yetişiyor. Aracınız yok ancak bir araç ile tatile çıkmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bayram boyunca kiralık araçlar ile sizlerin yanında olan Rentiva.com’dan araç kiralama yaparak bayram tatilinde nerelere gidebilirsiniz?

Rentiva.com Araç Kiralayarak Bayram Tatilinde Nereye Gidebilirsiniz?

Rentiva ile araba kiralayarak bayram tatilinizi değerlendirebilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız ve yakın bir yerlerde bayram tatilinizi geçirmek istiyorsanız ancak nereye gideceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte bayram tatilinde İstanbul ve çevresinde gidilebilecek yerler..

1. Enez - Edirne

Edirne’nin kıyıda köşede kalmış güzelliklerinden olan Enez, Trakya topraklarında bulunmaktadır. Denizi ve doğayla olan ilişkisi nedeniyle bir Ege kasabasını andırmaktadır. Doğusu ve güneyi Saroz Körfezi’ne bakan, manzarasında ise Semadirek Adası bulunan Enez, İstanbul’a yaklaşık 3 saatlik mesafede 285 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Enez de ayrıca tarihi yerler de bulunmaktadır.

Harita

2. Kandıra – Kocaeli

Sessiz ve sakin doğasıyla dikkat çeken, aynı zamanda bakir bir alan olan Kandıra, Kocaeli sınırları içerisinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra da İstanbul’a sadece 1.5 saat bir mesafede yer almaktadır. Burada yapabileceğiniz birçok aktivite var. Çam ormanlarında kamp yapabileceğiniz gibi, meşhur Kandıra yoğurduğunu da mutlaka denemelisiniz. Sonrasında sahil boyunca uzanan çeşitli semtleri gezin, tekneyle balığa çıkın, mangalınızı yakın, denize girin. Bursaı dinlenmek için birebir.

Harita

3. Acelle Yaylası – Akyazı - Sakarya

Klasik bir yayla olan Acelle Yaylası, ilkbahar ve yaz aylarının girişinde kamp yapmaya uygun. Haziran sonuna kadar çok kalabalık bir ortam olmadan kamp yapılabilecek bir alan. Ayrıca Haziran ayı sonuna doğru burada enfes dağ meyveleri de sizleri bekliyor. Yani bu bayramda güzel bir tatil yapabilirsiniz. Sizlerde bayram tatilinizi kamp ile değerlendirmeyi düşünüyorsanız bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız.

Harita

4. Sardala – Kocaeli

Tıpkı Kandıra gibi, Sardala da Kocaeli sınırları içerisinde yer alan bir doğa harikası. Evet İstanbul 1, 1.5 saat mesafe de yer alıyor. Ancak böylesini daha önce görmediğinize eminiz. Muhteşem doğası ve masmavi denizi değerli konuklarını bekliyor. Bizim tavsiyemiz Rentiva ile kiraladığınız aracınız ile buraya kamp yapmaya gelmeniz ve bu doğa harikası yerin tadını ailecek çıkarmak olacaktır.

Harita

5. Kerpe – Kocaeli

Yine Kocaeli’den bir doğa harikası Kerpe sizlerle. Küçük bir kasaba olan Kerpe’de hem dinlenmiş ve huzura kavuşmuş bir tatil geçirebilirsiniz hem de muhteşem doğasında güzel bir kamp yapabilirsiniz. Burada ayrıca deniz keyfini de çıkarmalısınız.

Harita

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

2018 Yılı Şehir İçi Kullanım İçin En İyi Araçlar
Herkesin Bilmesi Gereken Güvenli Sürüş İpuçları
2018 Yılı Şehir İçi Kullanım İçin En İyi Araçlar
Herkesin Bilmesi Gereken Güvenli Sürüş İpuçları