Kasko Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?
15/10/2018, 09:18
Kasko Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?

Kasko sigortası ek teminatları, aracın yanması veya çalınması başta olmak üzere birçok sigorta yöntemini kapsar. Bu sigorta yöntemlerinden biride aracın giderken veya park halindeyken hasara uğramasıdır. Sadece bununla sınırlı kalmayarak araçta oluşabilecek her türlü sorunda kasko kapsamındadır.

Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Kasko sigortası, aracın maddi veya manevi bir sorunla karşılaştığında, ödeneğin sigorta şirketi tarafından garanti altına alınmasıdır. Fakat bunun karşılığında kasko sigortası yaptıran kişi yıllık belli bir miktar para ödeyecektir. Ödemeler düzenli yapılmazsa ödenekler kasko şirketi tarafından karşılanamaz. Bu sebeptendir ki çoğu kullanıcı kasko şirketlerine ödemelerini düzgün yapıyor.

Ek Teminatlar Hangi Kapsam Özelliklerini Barındırır?

Ek teminatlar ilk olarak terör veya terör eylemlerinden kaynaklanan hasarların giderilmesine olanak sağlar. Ülke sınırlarının dışında meydana gelen tüm kazalar bu kapsama dahil edilir. Her türlü hayvanın araca zarar vermesi durumunda, maddi ve manevi hasar kasko şirketleri tarafından ödenir.

Bir aracın sokak yarışına girdikten sonra kaza yapması durumunda, oluşabilecek tüm hasar çeşitlerinin ödenekleri, kasko şirketleri dahilindedir. Sigara veya benzeri tüm tütün ürünlerinin çıkardığı yangınların haricinde oluşabilecek, tüm yangınlarda ki kazalar ve hasarlar kasko şirketleri tarafından ödenir. Ödenmediği takdirde ise devlet eliyle cezai işlem uygulanır. Kullanıcı isterse kasko şirketine tazminat davası açabilir.

Kasko Sigortasında Fiyat Farkı

Kasko sigortası veya ek teminatlı kasko sigortası arasında sadece 50 Türk lirası kadar bir fiyat farkı bulunur. Onun dışında ekstradan bir para talep edilemez.

Fiyat farkı aracın modeline ve fiyatına göre değişir. Yüksek model için alınan ücret ile düşük bir model için alınan ücret aynı değildir. Sadece aracın modelinde de değil, insanların yaşı ve hangi tür eğitim modelinden mezun olduğu bile araştırılır. Çünkü yaşlı ve eğitimsiz insanları kandırmak daha kolaydır. Bu yüzden çoğu yaşlı insan yüksek sigorta ödüyor.

Her sigorta şirketinin tek bir amacı vardır. Bu amaç sadece daha fazla para kazanmaktan geçiyor. Bu yüzden, fiyat farkları insanların yaşına ve eğitim durumuna göre değişkenlik gösteriyor.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

Hibrit Motor Teknolojisi Nedir ve Nasıl Çalışır?
Arabaların Kışlık Bakımları Nasıl Yapılır?
Hibrit Motor Teknolojisi Nedir ve Nasıl Çalışır?
Arabaların Kışlık Bakımları Nasıl Yapılır?