İstanbul’da Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum!
07/05/2018, 10:12
İstanbul’da Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum!

Aracımı kiraya vermek istiyorum ve ekstra gelir elde etmek istiyorum diyorsan Rentiva tam sana göre. Türkiye’nin sahibinden araba kiralama platformu Rentiva, kurduğu güvenilir sistemi ile birlikte belirli dönemlerde kullandığınız ya da ekstra gelir elde etmek istediğiniz araçlarınızı kiraya verebilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Kullanmadığın aracın varsa ya da aracını belirli günlerde kullanıyorsan, kullanmadığın günlerde aracını kiraya vererek ayda 1500 liraya kadar, aracın durumuna göre de 1500 lira üzerinde gelir elde edebilirsiniz. Bu sayede aracınızın sabit masraflarını karşılayabileceğiniz gibi bir süre sonra ekstra gelir de elde edebilirsiniz.

Aracımı Kiraya Vermek İçin Şartlar Nelerdir?


Rentiva ile aracınızı kiraya vermek istediğinizde sistemin güvenliği için bazı şartlar yer almaktadır. Öncelikle sistem üzerinden araç kiraya vermek ve aracınızı kiralayabilmek için sisteme üye olmanız gerekmektedir. Bu konuyu araç kiralayan ve aracını kiralaya olan ele alalım.

HEMEN ARACINI KİRAYA VER!

Araç Kiraya Vermek İsteyen Kişi İçin Şartlar

Aracımı kiralamak istiyorum diyorsanız eğer öncelikle sisteme üye olarak üyeliğinizi TC Kimlik Numarası, telefon ve mail onaylı hale getirmelisiniz. Bu işlemlerden sonra ise kiraya vermek istediğiniz aracı sisteme ekliyorsunuz. Aracınızın markası, modeli, kilometresi vb. bilgileri eklemelisiniz. Tüm şartları sağladıktan sonra ise ruhsatınız ile aracınızı onaylamasınız. Bunun için belirli şartlar yer almaktadır. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz;

 • Aracın hasar durumu
 • Araç 10 yaşından küçük ve 150.000 km’nin altında olmalıdır.
 • Aracın pert kaydı olmamalıdır.
 • Araç Türkiye Cumhuriyeti’nde tescilli olmalıdır.
 • Araçta 15.000,-(onbeşbin) TL üstü hasar kaydı olmamalıdır.
 • Araç en az 4 tekerleğe sahip olmalıdır (2 veya 3 tekerlikli araçlar listelenemez.)
 • Aracın sigorta bedeli satış değeri 300.000,- TL’den az olmalıdır. (Ancak 120.000 TL'nin üzerindeki hasarlar sigorta kapsamı dışındadır)
 • Aracın bakımları zamanında ve yetkili servislerde yapılmış olmalıdır.
 • Araçta, araç ruhsatında yer almayan herhangi bir değişiklik veya modifikasyon yapılmamış olmalıdır.
 • Aracın trafiğe çıkışına engel herhangi yasal veya teknik bir engel bulunmamalıdır.
 • Aracın üzerinde haciz, yaklama kararı vb. kullanıma yönelik herhangi bir hukuki sınırlama bulunmamalıdır.
 • Araçta güvenli ve konforlu sürüşe engel hiçbir mekanik veya elektrik arızası bulunmamalıdır. Tüm elektronik ve elektrik aksam (örn. klima, gösterge panosu, elektrikli yan camlar, aydınlatma, sinyalizasyon ekipmanları vb.) çalışıyor olmalıdır.

HEMEN ARACINI KİRAYA VER!

Sistem Güvenilir mi?

Rentiva.com üzerinden kiraya vermek istediğiniz araçlar sistem tarafından güvence altına alınmaktadır. Öyle ki sizin sigorta ve kaskonuza zarar gelmeden sistem aracınızı sigortalar. Olası kaza durumunda yine sizin sigorta ve kaskonuz zarar görmez. Rentiva Sigortası tüm zararı karşılar. Daha doğrusu Rentiva Sigortası 100.000 $’a kadar hasarlarınızı karşılamaktadır. Ayrıca aracınız onarım da olduğu süre boyunca Rentiva, araç sahibine İkame Araç vermektedir.

Aracınız kiradayken herhangi bir ceza alırsa veya park borcu, cezası gibi durumlar ortaya çıkarsa bunun için bu durumu sizin tespit ederek 3 gün içerisinde bize bildirmeniz gerekiyor. Bu durumda ceza kiracıdan tahsil ederek sizin hesabınıza aktarılıyor.

Araç kiralayan kişinin yaşı ve ehliyet yaşı konusunda da sistemin şartları bulunmaktadır. Bu şartları yerine getirmeyen kişiler sistemden araç kiralayamamaktadır.

Aracınız geç teslim edilirse ve bu süre 3 saati aşarsa, bir günlük kiralama bedeli kiracıdan tahsil edilerek sizin hesabınıza aktarılmaktadır.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

1 Mayıs’ta İstanbul Yakınında Gezilecek Yerler
2018 Yılı İlk 3 Ayında En Çok Satan Otomobiller ve Rakamlar
1 Mayıs’ta İstanbul Yakınında Gezilecek Yerler
2018 Yılı İlk 3 Ayında En Çok Satan Otomobiller ve Rakamlar