İstanbul Yakınında Günübirlik Gezilebilecek 5 Yer
18/04/2018, 13:13
İstanbul Yakınında Günübirlik Gezilebilecek 5 Yer

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutlarken bu yıl 23 Nisan Pazartesi gününe denk gelmesi sebebiyle resmi tatil ve bu tatil gününü aileler çocuklarıyla beraber günü birlik geziler ile geçirebilir. Bunun için arabası olmayan aileler günlük araç kiralama ile İstanbul ve çevresinde güzel bir tatil geçirebilirler.

İstanbul ve çevresinde günü birlik gezilebilecek yerleri sizin için araştırdık ve en uygun rotaları çıkardık.

İğneada Gezisi


Kırklareli ilinin en güzel noktalarından biri olan iğneada, her mevsim ziyaretçilerin uğrak noktalarından biri olmayı başarıyor. İstanbul’a yaklaşık 250 kilometre mesafe de yer alan bu doğa harikası yere otobüs ile 4,5 – 5 saatlik bir süre de ulaşabilirken, kendi özel aracınızla 3 – 3,5 saatlik bir süreçte ulaşabilirsiniz.

İğneada’da yer alan Longoz ormanı, Avrupa’nın en büyüği olarak bilinirken aynı zamanda da barındırdığı çeşitli bitki ve kuş türleri ile tam bir doğa harikası konumunda. Türkiye’nin en uzun sahiline sahip bu nokta aynı zamanda da sakinliği ile insana huzur veriyor.

Harita ve Koordinatlar

Erikli Yaylası, Çifte Şelale ve Dipsiz Göl


Yalova sınırları içerisinde yer alan bu üç doğa harikası yer günü birlik geziler için oldukça uygun bir nokta. Erikli Yaylası, Dipsiz Göl ve Çifte Şelaleler tatil günlerinde tatilcilerin uğrak noktalarından birisi. Doğayla iç içe olduğunuz bu noktalara hemen her mevsim gidebilirsiniz. Bu bölge İstanbul’dan günübirlik gidilebilecek yerler arasında en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor.

İstanbul’a çok yakın olması ve birden fazla ulaşım aracıyla ulaşabilmesi burayı uğrak bir merkez olmasını sağlıyor. Ancak kendi özel aracınızla ya da kiralık araba gittiğiniz taktirde bu bölgede daha çok yeri görebileceğiniz gibi aynı zamanda da daha rahat ve bol zamanlı bir gün geçirebilirsiniz.

Harita ve Koordinatlar

 

Bolu Yedigöller Tabiat Parkı


Türkiye’nin en özel noktalarından biri olan Bolu Yedigöller Tabiat Parkı, kampçıların ve tatilcilerin olduğu kadar günübirlik gezenlerin de en çok tercih ettiği noktalardan biri. Özellikle İstanbul gibi bir metropolün yorgunluğundan kurtulmak ve en azından günübirlik geziler düzenleyebilmek adına Yedigöller en doğru tercihlerden biri olacaktır.

7 farklı heyelan gölünün bir araya gelmesiyle oluşan ve adını bu şekilde alan Yedigöller, İstanbul’a yaklaşık 300 kilometre ve ortalama 3,5 saatlik bir mesafede  yer alıyor. Yedigöller aynı zamanda yaklaşık 900 metre rakıma sahip. Eğer sizde iş hayatının ve yoğun temponun verdiği huzursuzluktan sıkıldıysanız ve İstanbul’dan günübirlik gezilebilecek bir yer arıyorsanız Yedigöller tam size göre.

Yedigöller’e eğer aracınız yoksa günlük araç kiralama ile gitmeniz sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Harita ve Koordinatlar

Ballı Kayalar Tabiat Parkı


Gebze sınırları içerisinde yer alan ve tam bir doğa harikası olan Ballı Kayalar Tabiat Parkı, İstanbul yakınında yer alan günübirlik gezilebilecek yerler içerisinde önemli bir yere sahip. Harika doğası, ilginç bitki örtüsü ve kaya tırmanışı yapan sporcularıyla birlikte şehir hayatından sıkılanlar için en doğru seçim.

Hafta sonu tatilcileri için özel mesire alanı da bulunan Ballı Kayalar Tabiat Parkı aynı zamanda bir kanyon. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en çok tercih edilen kaya tırmanışı noktalarından biri olan bu yer günübirlik geziler için çok doğru bir tercih olacaktır.

Ballı Kayalar Tabiat Parkı, İstanbul’a yaklaşık 80 kilometrelik ve ortalama 2 saatlik bir mesafede yer alıyor.

Harita ve Koordinatlar

Saklıgöl – Şileİstanbul’a yakın olup günübirlik gezi yapılabilecek yerler içerisinde Şile Saklıgöl’ü yazmasak olmazdı sanırım. Deniz, kum, güneş ve doğayı bir araya getiren bu muhteşem yer sadece yazlıkçıların değil günübirlik gezicilerinde uğrak noktalarından biri. Saklıgöl’e Avrupa Yakası üzerinden yaklaşık 1 saatlik bir süreçte ulaşabilirsiniz.

Bir yandan denize girerken, diğer yandan kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bu doğa harikası yerde aynı zamanda da yemyeşil ağaçlar içerisinde huzur verici bir gün geçirebilirsiniz. Şile Saklıgöl’e kendi aracınız yoksa araba kiralayarak gitmeniz zamanı değerlendirme açısından doğru bir seçim olacaktır.

Harita ve Koordinatlar

Sizlerde günlük araba kiralama ile İstanbul çevresinde günübirlik gezilecek yerleri görebilirsiniz. Bunun için Rentiva daima yanınızda.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

Türkiye’de Üretilen Otomobil Marka ve Modelleri
1 Mayıs’ta İstanbul Yakınında Gezilecek Yerler
Türkiye’de Üretilen Otomobil Marka ve Modelleri
1 Mayıs’ta İstanbul Yakınında Gezilecek Yerler