Geleceğin ulaşım teknolojisi
23/11/2016, 00:00
Geleceğin ulaşım teknolojisi

Zaman ilerledikçe gelişen teknoloji hayatımızın her alanına etki yapıyor. Metropoller daha da kalabalıklaştıkça, gelişmeyen ulaşım teknolojisi bir süre sonra yetersiz kalıyor. Şimdiden bu sorunu gören mühendisler gelecek için çalışmalarını sürdürüyor. Elektrikli, otonom ve drone araçlar yakın gelecekte hayatımıza girecek.

EHang 184


İlk kez CES 2016’da gösterime sunulan EHang 184, yolcu taşıyabilen, otopilot özelliği olan bir drone. 200 kilogram ağırlığında olan bu drone 1,4 metre yüksekliğinde. 2-4 saat arasında şarj olduktan sonra 100km/s hızla 23 dakika seyahat edilebiliyor.

EHang 184, otopilot özelliği sayesinde seyahat yapan kişinin dronu kontrol etme gibi bir derdi olmuyor.  EHang 184’in çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil. Gelecek on yıl içinde talep bazlı ulaşım araçlarından biri olmaya aday. Aşağıdaki videoda ürünün bu aşamaya kadar gelme sürecine dair bilgileri görebilirsiniz.

Faraday Future


Fuarda diğer ilgi çeken araç Faraday Future FFZERO1 elektrikli aracıydı. Konsept ürün olan FFZERO1, 1.000 beygirlik motor gücü sayesinde 0’dan 100’e 3 saniyede çıkabiliyor. Elektrikli araçlar yarışında futuristik tasarımıyla kendine yer ediniyor. Tesla için yeni bir dişli rakip.

Aşağıda FFZERO1’ın tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz.

Rentiva 2019 Planları


Rentiva.com olarak 2019 yılında, araç takip sistemi takılı araçların kapısını mobil uygulamadan açabiliyor olacağız. Geliştirilecek olan kiracı/araç sahibi eşleştirme algoritması ile araç kiralamak isteyenler, kendisine en uygun aracı kısa bir süre içinde bulabiliyor olacak.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri
2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri