Filmlerde Kullanılan En Efsane Arabalar
23/11/2016, 00:00
Filmlerde Kullanılan En Efsane Arabalar

Sinema filmlerinde kullanılan araçlar, hiç şüphesiz izleyicilere çok hoş görünmektedir. Bu araçların birçoğu efektler ile ya da maketler şeklinde de olsa yine de çok büyük ilgi görürler. Filmlerde kullanılan efsane arabalar arasında hiç şüphesiz en çok ilgi göreni Geleceğe Dönüş film serisinde kullanılan profesörün aracı DMC DeLorean 12 diyebiliriz.

Siz değerli Rentiva.com takipçeleri için tarih boyunca filmlere konu olan veya filmlerde kullanılan ve en çok ilgi gören araçları bir araya getirdik. Gelin bu araçlara bakalım.

DMC DeLorean 12 - Geleceğe Dönüş

Sinema tarihinin en kült filmlerinden biri olan Geleceğe Dönüş serisi, çılgın bir profesör ve onun sevgili dostunun zamanda yolculuğunu ele almaktaydı. Bu sırada zamanda yolculuğu herhangi bir cihaz ile değil bir araba yardımıyla yapmakta ve hikayelerine bizi de ortak etmekteydiler. DrBrown ve genç Marty McFly bizim fantastik - bilim kurgu dalında ilk göz ağrılarımızdan. Ayrıca çoğu kişi keşke bizim de böyle bir arabamız olsa diye aklından geçirmedi destek yalan olur sanırım.

BMW 7 Serisi & Audi A8 - Transporter

Jason Statham’ın 3 seride başrol oynadığı Transporter yani Taşıyıcı serisi bir dönemin en popüler filmlerinden biriydi. Filmin ana karakteri Frank Martin, BMW ve Audi marka araçlar ile yaptıkları, araçların özellikleri ve filmin aksiyonunda bizlere muhteşem anılar bırakmıştı. Filmde BMW b serisi ve Audi A8 marka otomobiller ile harikalar yaratan Frank, izleyicileri de filmin akışına almayı başarmıştı. Arabayı yan sürme, sürekli değişen plakalar, yapılan aksiyon hareketleri derken yine bir neslin hayallerini süsleyen araba olmayı başarmıştı.

Ford Mustang GT500KR - Kara Şimşek

Tek kanalın olduğu yıllarda Türk halkının en büyük eğlencesi olan ve 90 bölüm süren Kara Şimşek dizisi, Michael Knight ve onun kadim dostu Kitt. Evet, bir dönemin en popüler dizilerinden şu anda bile hala konuşulmayı başaran dizinin bu denli popüler olmasının sebebi yapay zekaya sahip bir arabanın olması. Konuşan, planlayan ve uygulayan araç KittMichael Knight karakteri ile muhteşem bir uyum yakalamıştı. 1982 Pontiac Firebird Transam model araç Kara Şimşek olarak karşımıza çıkıyor.

Toyota Supra – Hızlı ve Öfkeli 1

Paul Walker ile özleşen ve serinin en sevilen filmlerinden olan Hızlı ve Öfkeli 1, Brian O’Conner tarafından kullanılan Toyota Supra araç, yine bir nesil tarafından hayretle izlenmişti. O meşhur yarışı kazanan araç modifiyesi ve rengi ile dikkat çekiyordu. Burada kullanılan model ve araç 1995 Toyota Supra idi.

Dodge Charger - Hızlı ve Öfkeli

Yine Hızlı ve Öfkeli serisinde karşımıza çıkan ve Dominic yani Dom yani Van Diesel tarafından kullanılan Dodge Charger, ilk karşımıza çıktığında hiç şüphesiz hepimizin ağzını açık bırakmıştı. Kullanılan modifiye tarzı, Dom ile birleşmesi ve ayrıca enteresan sürüş teknikleri ile günümüzde bile hala tutku ile arzulanan bir araç konumunda. 1970 Dodge Charger, Dom ile birleşti ve büyük bir kitle bu araca asla ve asla hayır demez.

Chevrolet Nova – Ölüm Geçirmez - Death Proof

Quentin Tarantino imzalı filmde başrolde efsanevi aktör Kurt Russell yer alıyor. Önemli bir gişe hasılatı yapan, internet üzerinde iyi bir puana sahip olan filmin ana konusu bir dublörün hedef seçtiği kadınları öldürmesi üzerine kuruluydu. Ancak burada ana konu 1970 Chevrolet Nova aracı sayesinde olası kazalardan en ufak çizik almadan ayrılmasıydı. Oldukça güvenli olan bu araç katilimizin en büyük dostuydu hiç şüphesiz.

Peugeot 406 – Taksi

Fransızların en çok ilgi gören filmlerinden olan Taksi serisi, hiç şüphesiz Daniel ile özdeşleşen Peugeot 406 aracıyla ilgi çekiyordu. Aracıyla tabiri caizse dans etmeyi başaran, onunla birleşen onu bir uzvuymuş gibi kullanan Daniel, araç üzerinde de çeşitli oynamalar yapmış ve bu sayede de istediği herşeyi yapabilmekteydi. Elbette filmde Daniel ve yakın dostu Peugeot 406’nın en büyük düşmanı Komiser Gilbert idi. (Gülümseyenler görebiliyorum.)

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri
2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri