Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

Benzinli Araç Nasıl Az Yakar?

Peki benzinli araç nasıl az yakar? Benzinli araçlarda yakıt tasarrufu nasıl sağlanır? Şimdi bu konuyu ele alıp, farklı önerilerde bulunacağız.

Yakıt Tüketimi Nasıl Düşürülür? Yakıt Tüketimini Düşürmek için 10 İpucu

Yakıt tüketimi nasıl düşürülür sorusunun cevabını herkes aramaya başladı. Rentiva olarak biz de yakıt tüketimi nasıl düşürülür bu sorunun cevaplarını derledik.

Rodaj ve Motor Açmak Nedir?

Motor açmak, halk arasında motoru yenilenmiş başka bir deyiş ile alınan sıfır araçlarda motorun uzun yolda belli bir süre kullanılarak motorun sonraki zamanlarda göstereceği performansını yükseltmek adına gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Lastik Değiştirilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerekli koşullarda lastik değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaliteli ve aracınıza uygun lastik seçimi yapmaktır.

Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Koltukların döşemesinde zor kir tutan bir kumaş kullanılmış dahi olsa sürekli üzerinde oturuluyor olması ve bir şeyler dökülmesi nedeni ile zamanla kir tutacaktır.

Soğuk Havalardan Aracınızı Korumak İçin Pratik İpuçları

Aracınızın kışlık bakımını zamanında yaptırmanız aracınızın performansını olumlu yönde etkileyeceği gibi, aynı zamanda satmaya karar verdiğinizde de araç fiyatınızın düşmesinin önüne geçmenizi sağlayacak.

Hangi Renk Egzoz Dumanı Neyin Habercisidir?

Peki egzoz dumanının farklı renklerde olması ne anlama gelir? Egzoz dumanı neden mavi ya da siyah çıkar?

Araç Motor Yağı Nasıl Kontrol Edilir?

Araç motorunda bulunan motor yağı, aracın performansı ve motor için büyük önem taşımaktadır. Motor yağı seviyesinde meydana gelen azalmalar belli bir miktarın altına düştüğünde motor ciddi anlamda zarar görebilir. Bu nedenle motor yağı seviyesinin belli aralıklarla ile ölçülmesi ve gerekli durumlarda motora yağ ilave edilmesi gerekir.

Araba Hararet Yaparsa Nasıl Müdahale Edilmeli?

Yaz aylarında otomobillerde hararet sorunu sıklıkla görülmektedir. Araçta sıvı kaybının olması, yüksek devirle kullanması gibi pek çok unsur motorun hararet yapmasına neden olabilir.

Araçlarda Ön Düzen Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Araçların yolda düzgün bir biçimde ilerlemesi can ve mal güvenliğiniz için büyük önem taşımaktadır. Aracın düzgün ilerleyebilmesi için de belirli mekanik akşamların ve parçaların, birbiri ile uyumlu ve düzgün çalışması gerekir.

Debriyaj Pedalı Neden Yukarı Kavrar?

Debriyaj, motorla vites kutusu arasındaki irtibatı keserek vites değiştirme olanağı sağlayan aktarma organıdır.

Aracınızda Yapabileceğiniz Kontroller Nelerdir?

Arabanızın bazı bakım ve kontrollerini kendiniz de yapabilirsiniz. Servise gitmeden aracınızda kendi başınıza yapabileceğiniz bazı kontrol yöntemleri mevcut.

Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Far, sürüş esnasında ve özellikle de gece sürüşlerinde yolculuğun güvenliği açısından büyük önem taşır. Hem yol üzerinde yer alan engel, kasis ve araçları fark etmeniz hem de karşı taraftan gelen aracın sizi fark edebilmesi açısından büyük önem taşıyan farların belli periyotlarla bakımının yapılması ve temizlenmesi gerekir.