Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

2018 Yılı İlk 3 Ayında En Çok Satan Otomobiller ve Rakamlar

Türkiye’de 2018 yılında en çok satan otomobiller sizler için listeledik. Türkiye’de en çok satan otomobil markalarını listelerken aynı zamanda da satış rakamlarını da sizlere sunuyoruz.

Sıfır Otomobillerde Kur Farkı Zammı

ÖTV zammı ile yüzde 5-15 arasında fiyat artışı yaşayan sıfır otomobillere şimdi de kur farkı zammı yapılacağını söylendi.

Audi 2020'de Tamamen Elektrikli 3 Modelini Piyasaya Sürecek

Audi elektrikli araç konusunda iddiasını ortaya koyuyor ve 2020'de tamamen elektrikli 3 modeli piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Mercedes Elektrikli Otomobil Dünyasında Yerini Almaya Hazırlanıyor.

Lider otomobil markası Mercedes elektrikli otomobil sektöründe de iddialı olacağa benziyor. Mercedes, elektrikli modeliyle elektrikli otomobil piyasasını alt üst edebilir.

2017'de En Çok Satan Otomobiller

2017 otomobil satışlarında düşüş yaşandı, peki hangi marka ne kadar satış yaptı? 2017 yılının otomobil satış rakamları yazımızda.

Pamukkale Üniversitesi'nin Elektrikli Otomobiline Yerli Motor

Pamukkale Üniversitesi'nin geliştirdiği elektrikli otomobilde yerli motor kullanıldı. Pamukkale Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen elektrikli otomobilde ilk defa yerli motor kullanıldı.

Audi’den Yeni Elektrikli Otomobil Konsepti: E-Tron Sportback

Audi yeni elektrikli otomobil konsepti E-Tron Sportback 'i tanıttı. Spor bir tasarıma sahip olan E-Tron Sportback, 4.5 saniyede 100 km hıza olaşabiliyor.

2017'nin İlk 3 Ayında Otomobil Satışları %7 Düştü

2017'nin ilk üç ayında otomobil satışında yaşanan düşüş oranı dikkat çekti. Otomobil ve hafif ticari araçlarda 2017'nin ilk iki ayında %38, otomobil pazarında % 5,6 azalma gözlemlenmişti.

Skoda'nın İlk Elektrikli Aracı 2020'de Geliyor!

Skoda elektrikli araç sektöründe kendine yer açtı ve 2020'de piyasaya sürmeyi planladığı konsept aracı ile ilgili ilk görüntüler ortaya çıktı.

Toyota Hibrit Aracı İle 2017 İstanbul Autoshow'un İlgi Odağı Oldu

2017 İstanbul Autoshow'da sergilenen araçlar arasında en çevreci markalarsan birisi Toyota olacak. Toyata 2017 senesini "Türkiye'de hibrit yılı" olarak ilan etmişti.

Hem Suda Hem Karada Gidebilen Karavan

Çekme karavan olarak da işlev gören Sealander, amfibik bir araç olarak suda deniz motoruna dönüşme özelliğine sahip. 2016'da tüm dünyada satışa sunuldu.

Cenevre Fuarı'nda Yeni Araba Modelleri Tanıtıldı

Geçtiğimiz hafta ziyaretçileri ile buluşan Cenevre Otomobil fuarı'nda satışına başlanacak otomobillerin yanı sıra ünlü markaların gelecekten izler taşıyan özel çalışmalarında tanıtımı gerçekleşti.

Ford'un Elektrikli Hibrit Otomobil Satışları 2016'da %38 Arttı

Dünyanın bir çok ülkesinde 2016 yılı "ucuz petrol" yılı olarak geçtiği halde Ford, elektrikli hibrit otomobil satışında yıllık bazda önemli bir oranda yükseliş sağlamayı başardı.

Yol ve Hava Durumuna Göre Şekil Değiştirebilen Lastik

Ancam Kumho'nun geliştirdiği teknoloji sayesinde üretilen konsept lastik Maxplo hava ve zemin koşullarına göre şekil değiştirerek, lastik değiştirme derdini ortadan kaldırıyor.

Yeni Zam Sonrası Köprü Geçişleri Ne Kadar Oldu?

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrası 1 Ocak 2017 itibari ile otoyolları geçşine yüzde 15, Boğaz köprüsü geçişleri yüzde 48 oranında artış yapılırken, Osmangazi Köprü ücretinde ise yüzde 26 oranında indirim gerçekleştirildi.

Volkswagen'ın Efsane Minibüsü Geri Dönüyor

Volkswagen'in daha önce fotoğrafları yayınlayarak duyurduğu I.D. Buzz lansmanda tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Paylaşılan görsellerden de anlaşıldığı kadarıyla, I.D. Buzz, sevilen modellerden olan T1'den de izler taşıyor.

2017'de Adından Bolca Söz Ettirecek 4 Araba Modeli

2017 yılında özellikle hibrit araçlardan elektrikli araçlarageçiş yaşanıyor. Performans araçları ise yeniden kendini göstermek için hazırlıklara devam ediyor

Elektrikli Araçlara Yeni Bir Boyut: Bmw i3

Bmw i3 geliştirilen teknolojisi ve bataryası ile menzilini arttırdı. 300 km'ye kadar menzil sunan Bmw i3 elektrikli araba konusunda heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Şubat Ayında Otomobil Satışları Yüzde 11 Düştü

Kasım ayında belirlenen yeni ÖTV oranları ve yaşanan artış otomobil piyasasında etkisini gösterdi ve araç satışlarında düşüş yaşandı.

Elektrikli Araba Lucid Air 'in Fiyatı Belli Oldu

ABD'nin yenilikçi firması olarak dikkat çeken Lucid Motors, Lucid Air ismini verdiği elektrikli aracını geçtiğimiz yıl Aralık ayında tanıtmıştı. Aracın fiyatı 165 bin dolar olarak belirlendi.

Renault’un elektrikli araba konsepti: Trezor!

İlk olarak Eylül ayında Paris Motor Show'da sergilenen Renault Trezor, Cenevre Otomobil Fuarı'nde 2016 Yılının Konsept Otomobili ünvanını almaya hak kazanmıştı.

Tesla Model S 60 Artık Üretilmeyecek!

Firma yetkilileri Tesla Model S 60 için sipariş alımlarını durdurma kararı aldı. Kararın alınmasındaki en büyük etmen ise Tesla Model S 60'ın diğer modellere göre daha az tercih edilmesi.

Şoför Koltuğunu Apple Watch'a Bırakmaya Hazır Olun!

Bmw'nin elektrikli otomobillere yeni bir soluk kazandıran modeli i3'ü daha önceki yazımızda sizler için anlatmıştık. Mobil Dünya Kongresin'nde tanıtımı gerçekleşen araç sürücüsüz olarak, Apple Watch kullanımı ile park edildi.

Dünyanın İlk Elektrik ve Bor İle Çalışan Otomobili

TÜBİTAK MAM ve Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, DMA'nın üstlendiği ve yüzde yüz yerli üretim olan elektrikli araç Boren ile dünyada bir ilke imza atıldı.

Volkswagen Yeni Sürücüsüz Araç Modelini Tanıttı

Cenevre Otomobil Fuarı'nda otomobil dünyasının lider markalarından biri olan Volkswagen, sesli asistan ve dev ekran ile hizmet veren sürücüsüz araç konsepti Sedric'i tanıttı.

Audi Yapay Zeka Özellikli Test Aracını Tanıttı

Otonom sürüşün önemli detaylarından biri olan yapay zeka unsuru, araba markaları arasında da gün geçtikçe yaygınlaşan bir kullanım alanına sahip olmaya başladı.

Uzun Yola Çıkmadan Aracınızın Lastik Bakımını Yaptırın

Aile ziyaretleri, yazın son zamanlarının tadını çıkarmak vb. nedenlerle yola çıkacaksanız öncelikle aracınızın yolculuk için hazır olduğundan emin olmalısınız.

Elektrikli Araçlarla İlgili Bilinmesi Gereken Kavramlar

Batarya grubunda depoladığı elektrik enerjisini, elektrik motorlarında hareket enerjisine çevirerek ulaşım sağlayan elektrikli araç kullanımı ve otomotiv sektörünün elektrikli araçlara olan ilgisi gün geçtikçe artış gösteriyor.

Elektrikli Araçların Türkiye’deki Yeri

Elektrikli araç; batarya grubunda depoladığı elektrik enerjisini, elektrik motorlarında hareket enerjisine çevirerek ulaşım sağlayan araçlardır.

Otomobilde Hava Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Hava filtresi, araç motorunun çalışırken ihtiyaç duyduğu havayı daha temiz, daha kullanışlı, dışarıdan gelebilecek iri tozları, küçük taş, kum parçacıkları gibi maddelerin motora gitmesini engeller.

Begler Yerli Elektrikli Araç İçin İddialı

Elektrikli araçların dünya genelinde yaygınlaşması ve otomotiv devlerinin elektrikli araç sektöründeki yarışı git gide artarken, Türkiye’de yerli elektrikli araç üretmek için çalışmalara başlamıştı.

2015’de Türkiye’nin En Çok Satan Otomobilleri

Ekim sonu itibarı ile 2015 yılında Türkiye’de satılan sıfır km otomobil sayısı, 727.243 olarak belirlendi.

Akü nedir? Bakımı nasıl yapılır?

Akü; kimyasal anlamda enerji depolayan ve gerektiğinde bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazdır.

Mobil kaza tutanağı uygulaması kullanımda

Sigorta Bilgi ve Yönetim Merkezi hayatımızı kolaylaştıracak bir uygulamaya imza attı. Daha önce kağıt form doldurularak tutulan kaza tutanakları, geliştirilen uygulamayla beraber online olarak doldurulabilecek.

Tek Kişilik Elektrikli Araç: Twizy

Tek kişilik elektrikli araç modellerinin öncülerinden olan Renault Twizy, kolay kullanımı ile de dikkatleri üstüne çekiyor. Üstelik fiyatı da son derece uygun!

İnsan Gücüyle Çalışan Dünyanın En Hızlı Aracı: Eta

Kanadalı mühendislik şirketi olan Aerovelo tarafından tasarlanan Eta isimli bisiklet, dünyanın insan gücüyle çalışan en hızlı taşıtı oldu.

Türkiye’de 2015 Yılı Sıfır Otomobil Satışlarına Genel Bakış

2015 yılı sıfır otomobil satışları 2014 yılına göre %35 civarında artmış durumda. Ancak en çok sıfır aracın satıldığı yılın son çeyreğinde, araç satışlarında fazla bir artış gerçekleşmedi. Ekim ayında satılan araç sayısı, Eylül ayından yalnızca 230 adet daha fazla.

Yerli Yapım Elektrikli Otobüs E-Karat 2017'de Yollarda Olacak

Yerli yapım elektrikli otobüs E-Karat'ın 2017'de yollarda olması beklenirken, aracın metrobüs hattında test edilmesi kararlaştırıldı.

Elektrikli ve Hibrit Araçların Ses Çıkarması Zorunlu Olacak

ABD'de alınan karar gereği düşük hızda ilerleyen elektrikli ve hibrit araçların yayalar tarafından fark edilmesini kolaylaştırmak için ses çıkaran cihazlar olarak tasarlanacak.

2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri

Elektrikli otomobil; batarya grubunda depoladığı elektrik enerjisini elektrik motorlarında hareket enerjisine çevirerek ulaşım sağlayan araçlardır.

Yüksek Fiyatlı Trafik Sigortalarına Yenileme Fırsatı

Trafik sigortalarındaki yüksek prim ücretlerinin düzenlenmesinin ardından, 2016 yılında zorunlu trafik sigortasının fiyatlarında da düzenlemeye gidildi.

Paylaşım Ekonomisinin Piyasaya Etkileri Nelerdir?

Dünya’da paylaşım ekonomisinin gelişmesine paralel olarak sahiplik algısı da değişiyor. Tüm ihtiyaçları satın alarak karşılamaya çalışmak büyük bir ekonomik güç gerektiriyor

EGM’den Araç Kiralamada Yeni Güvenlik Uygulaması

Araç kiralama için EGM tarafından yapılan yeni güvenlik uygulaması ile ilgili tüm detayları bu yazımızda sizler için derledik.

Hibrit Motor Nasıl Çalışır?

Hızla azalmakta olan fosil yakıtların yerine alternatif olarak geliştirilen yeni kaynakların araştırmaları hızla devam ederken, hibrit teknolojisi oldukça ilgi çekmektedir.

Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yeni yıl tarifesi

2012’den beri değişmeyen köprü ve otoyol geçiş ücretleri yeni yılla beraber zamlanıyor.

Elektrikli Araçlar İçin Kendi Elektriğini Üretebilen Lastikler Geliştirildi

Elektrikli arabaların kendilerini şarj etmeleri için gereken enerjiyi bulmaları için artık şarj noktalarına ihtiyaçları yok.

Dizel Araç Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dizel otomobiller, benzinli otomobillere oranla daha yüksek satış fiyatlarına sahiptir.

Trafik sigortası primleri düşecek

2016 yılında tavan yapan trafik sigortası primleri için Hazine Müsteşarlığı çalışmalara başladı. Yapılan düzenlemelerle primlerin düşürülmesi hedefleniyor.

Egzoz Gazı Salınımı Mercek Altında

Hava kalitesinin iyileştirilmesi için kirlilik kontrol tedbirlerinde öncelik verilecek yerleri belirlemek amacıyla hava kalitesi haritalarının hazırlanması çalışmalarına başlandı.

Zorunlu trafik sigortasında tebliğ değişikliği

Zorunlu trafik sigortasında tebliğ değişikliği neleri içeriyor? bu soruyu yazımızda sizler için cevapladık.

Yeni ehliyetlerin alımında zeka testi nasıl yapılacak?

Günlerdir gündemi meşgul eden ehliyet değişikliği ile ilgili belirlenen son koşullar gereği yeni ehliyet alacaklar ve ehliyetlerini yenileyeceklere getirilen zorunluluklardan biri de uygulanacak olan zeka testi. Peki bu aşamada süreç nasıl işleyecek?

2016 Cenevre AutoShow’u Sizler İçin Anlattık

Araç tutkunlarının beklediği 2016 Cenevre AutoShow başladı. Dünyanın bir çok ülkesinden marka bu fuarda en yeni modellerini sergiliyor. Amiral gemisi diye tabir edilen en üst modeller de yine bu fuarda gösterilecek.

2016’nın en çok satan otomobil markaları neler oldu?

2016 yılının ilk iki ayında, toplam 85.538 adet otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleşti. 2015 yılının aynı döneminde toplam satış 89.946 adetti.

Çevreci Yarış Formula E ile Elektrikli Araçlar Yarışıyor

Elektrikli araçların kullanımını yaygınlaştırmak amacı ile yapılan Formula E yarışları da en az Formula 1 kadar ilgi çekiyor.

Volvo Sürücüsüz Araç Konusunda İddialı Geliyor

Sağlamlığı ve güvenilirliği konusunda otomotiv sektöründe adını duyuran ve dikkat çeken otomobil markası Volvo sürücüsüz araç teknolojisi için “bende varım” dedi.

Elektrikli Araçta Opel Dokunuşu – Ampera

Elektrikli araçlar için otomobil markaları çalışmalara başladı, doğal kaynakların azalmasını önlemek ve çevreye verilen zararı azaltmak için büyük önem taşıyan elektrikli araçlar için Opel’de Ampera ‘yı geliştirdi.

Gelmiş Geçmiş En İlginç Otomobiller

Otomobil firmaları seri üretimin başladığı ilk yıllardan bu yana tüketicinin dikkatini çekmek ve rekabet piyasasında öne çıkmak için pek çok farklı yöntem denedi.

Tesla 3’ün özellikleri belli oldu

Elon Musk’un 35 bin dolar fiyatla 2017 yılı sonunda piyasa süreceğini açıkladığı yeni elektrikli aracı ‘Model 3’ 3 günde 280 bin sipariş aldı.

2016 Yılının En çok Satan Otomobilleri

Bir yılda daha geride kalırken, 2016 boyunca hangi otomobil ne kadar satıldı? 2016 yılının en çok satan otomobilleri hangi markalar oldu? diye merak ediyorsanız bu soruların cevabını sizin için araştırdık.

Güvenilirliğin Markası Volvo Elektrikli Araç Konusunda İddialı

İsviçre’nin sağlamlığı ve güvenilirliği ile ünlü araç markası Volvo, elektrikli otomobil dünyasında da büyük ses getirecek bir giriş yapmayı planlıyor. Geleceğin vazgeçilmez teknolojileri arasında yer alması beklenen elektrikli otomobillerden Volvo’da büyük bir pay elde etmeyi hedefliyor.

Sürücüsüz Araba hayatımızda Neleri Değiştirecek?

Otonom arabalar, yani sürücüsüz araba; insan müdahalesine gerek duymadan çevrisini algılama, hareket etme becerisine sahip yeni nesil arabalara verilen isimdir.

Bumblebee açık arttırmada yeni sahibini arıyor

Bumblebee açık arttırmada yeni sahibini arıyor. Transformers çizgi dizisinden uyarlanan ve Michael Bay tarafından yönetilen Transformers filmi için tasarlanan Bumblebee (1967 Chevrolet Camaro SS) açık arttırmayla satışa sunulacak.