Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

Aracınıza Bahar Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu yazımızda da sizlere bahar bakımında nelere dikkat etmeniz gerekli, aracınızın bahar bakımını nasıl yapabilirsiniz gibi konulardan söz edeceğiz.

Sinyal Lambası Nasıl Değiştirilir?

Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında bozuk bir sinyal lambasının trafikte size ciddi sorunlara neden olabileceğini söylemek mümkün. Peki "sinyal lambası nasıl değiştirilir?" diyorsanız, yanıtı yazımızda bulmanız mümkün.

Motordan Islık Sesi Gelmesinin Nedeni Ne Olabilir?

Sıkça sorulan sorulardan biri olan araç motorundan gelen ıslık sesinin nedeni nedir? Araçtan gelen ıslık sesi ne gibi arızaların göstergesi olabilir?

Lastik Değiştirilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerekli koşullarda lastik değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaliteli ve aracınıza uygun lastik seçimi yapmaktır.

Araçlarda Elektrik Arızasının Nedenleri Ve Çözümleri

Aracınızın elektrik ihtiyacı akünüz arafından sağlanır ve araçta elektriğe bağlı olarak meydana gelen arızaların temel kaynağı genel olarak akü ile bağlantılıdır.

Egzoz Bakımı Nasıl Yapılır?

Zamanla egzozun içine kurum dolması, sarsıntılı yollarda araç kullanmak ya da aracı bir yere çarpmak gibi durumlar egzoz sisteminde sorun yaşanmasına neden olabilir.

Fren Balatasının Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Fren balatası, aracınızın sürüş güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Ortalama her 40 bin kilometre de bir frenbakımınızı yaptırmanızda fayda vardır.

Araç Motor Yağı Nasıl Kontrol Edilir?

Araç motorunda bulunan motor yağı, aracın performansı ve motor için büyük önem taşımaktadır. Motor yağı seviyesinde meydana gelen azalmalar belli bir miktarın altına düştüğünde motor ciddi anlamda zarar görebilir. Bu nedenle motor yağı seviyesinin belli aralıklarla ile ölçülmesi ve gerekli durumlarda motora yağ ilave edilmesi gerekir.

Akü Biterse Ne Yapmalı?

Aracınızda akünün bitmesi, arabalarda sık sık yaşanan arızaların başında gelmektedir.

Akü Bakımı Kışın Nasıl Yapılmalıdır?

Yolda kalmamak ve güvenli bir yolculuk için akü bakımlarını ihmal etmememiz gerekiyor. Peki kışın akü bakımında nelere dikkat emeliyiz?

Dikiz Aynası Nasıl Değiştirilir?

Dikiz Aynası, araçların ön sağ ve sol dış tarafında, araç içerisinde ise sürücünün baş hizasında yer alan ve sürücünün arka tarafı kontrol edebilmesini sağlayan aynalardır.

Marş Motor Arızaları Nelerdir?

Marş motoru, Kontağın çevrilmesiyle harekete geçirilen marş motoru krank miline bağlı olan volan dişlilerinin dönmesini, yakıt-hava karışımının motora dolmasını ve pistonların ilk hareketini yapmasını sağlar.

Araba Neden Çekişten Düşer?

Aracınız çekişten düştüyse ve ya yakıt tüketimi arttıysa bunun en büyük nedenlerinden biri periyodik bakımlarını ihmal etmeniz olabilir.

Fren Balatası ve Fren Diski Kontrolü Nasıl Yapılmalıdır?

Otomobillerin güvenlik açısından en önemli parçalarından biri olan fren balatası ve fren diski, sürtünme ile çalıştığından zamanla yıpranır ve değiştirilmesi gerekir.

Araçlarda Klima Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazın gelmesi ile birlikte araçlarda klima kullanımı da arttı. Sıcak havalarda hem aracı kullanan kişi hem de yolcular için klima sistemi büyük önem taşımaktadır.

Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Far, sürüş esnasında ve özellikle de gece sürüşlerinde yolculuğun güvenliği açısından büyük önem taşır. Hem yol üzerinde yer alan engel, kasis ve araçları fark etmeniz hem de karşı taraftan gelen aracın sizi fark edebilmesi açısından büyük önem taşıyan farların belli periyotlarla bakımının yapılması ve temizlenmesi gerekir.

Aracınızda Yapabileceğiniz Kontroller Nelerdir?

Arabanızın bazı bakım ve kontrollerini kendiniz de yapabilirsiniz. Servise gitmeden aracınızda kendi başınıza yapabileceğiniz bazı kontrol yöntemleri mevcut.