Blog
Aracınıza Bahar Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu yazımızda da sizlere bahar bakımında nelere dikkat etmeniz gerekli, aracınızın bahar bakımını nasıl yapabilirsiniz gibi konulardan söz edeceğiz.

Lastik Değiştirilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerekli koşullarda lastik değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaliteli ve aracınıza uygun lastik seçimi yapmaktır.

Motordan Islık Sesi Gelmesinin Nedeni Ne Olabilir?

Sıkça sorulan sorulardan biri olan araç motorundan gelen ıslık sesinin nedeni nedir? Araçtan gelen ıslık sesi ne gibi arızaların göstergesi olabilir?

Sinyal Lambası Nasıl Değiştirilir?

Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında bozuk bir sinyal lambasının trafikte size ciddi sorunlara neden olabileceğini söylemek mümkün. Peki "sinyal lambası nasıl değiştirilir?" diyorsanız, yanıtı yazımızda bulmanız mümkün.

Araçlarda Elektrik Arızasının Nedenleri Ve Çözümleri

Aracınızın elektrik ihtiyacı akünüz arafından sağlanır ve araçta elektriğe bağlı olarak meydana gelen arızaların temel kaynağı genel olarak akü ile bağlantılıdır.

Fren Balatasının Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Fren balatası, aracınızın sürüş güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Ortalama her 40 bin kilometre de bir frenbakımınızı yaptırmanızda fayda vardır.

Egzoz Bakımı Nasıl Yapılır?

Zamanla egzozun içine kurum dolması, sarsıntılı yollarda araç kullanmak ya da aracı bir yere çarpmak gibi durumlar egzoz sisteminde sorun yaşanmasına neden olabilir.

Araç Motor Yağı Nasıl Kontrol Edilir?

Araç motorunda bulunan motor yağı, aracın performansı ve motor için büyük önem taşımaktadır. Motor yağı seviyesinde meydana gelen azalmalar belli bir miktarın altına düştüğünde motor ciddi anlamda zarar görebilir. Bu nedenle motor yağı seviyesinin belli aralıklarla ile ölçülmesi ve gerekli durumlarda motora yağ ilave edilmesi gerekir.

Akü Biterse Ne Yapılmalı?

Aracınızda akünün bitmesi, arabalarda sık sık yaşanan arızaların başında gelmektedir.

Aracınızda Yapabileceğiniz Kontroller Nelerdir?

Arabanızın bazı bakım ve kontrollerini kendiniz de yapabilirsiniz. Servise gitmeden aracınızda kendi başınıza yapabileceğiniz bazı kontrol yöntemleri mevcut.