En Az Arıza Yapan Araçlar
20/12/2016, 00:00
En Az Arıza Yapan Araçlar

Otomobil alırken tüm kullanıcıların en çok dikkat ettiği özellik, satın alacakları aracın performansı, yakıt tasarruflu oluşu, fiyatının yanı sıra aracın kalitesi de oluyor. Alman ve Japon markaları en az arıza yapan araçlar arasında ilk sırada yer alırken listede asla aklınıza gelmeyen markaları da göreceksiniz.

İşte en az arıza yapan araçlar

İşte en az arıza yapan araçlar ve temel özellikleri...

Mazda

Otomotiv sektöründe adından söz ettirmeyi başaran Japon markalarından biri olan Mazda, en az sorun çıkaran araçlar listesinde ilk sırada yer alıyor. Mazda ürettiği araçlarda arıza oranını minimalize etmiş durumda.

Mercedes

Üst segment araçlarda öne çıkan markalardan olan Mercedes ise en az arıza çıkaran araçlar listesinde ikinci sırada.

Toyota

Listenin üçüncü sırasında yine bir Japon markası olan Toyota yer alıyor. Toyota Japon otomobil sektörünün önde gelen ve en çok tercih edilen araçlarından biri aynı zamanda.

Honda

Spor otomobilleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Honda’nın özellikle Civic modeli en az arıza yapan araçlar listesinde yer almayı başarıyor.

Mitsubishi

Önde gelen motor üretim markalarından olan Mitsubishi özellikle Lancer modeli ile en az arıza yapan araçlar listesinde.

Volvo

Sağlam otomobil denildiğinde akla gelen ilk marka olan Volvo bazı modellerinde yaşanan sorunlar nedeni ile en az arıza çıkaran araçlar listesinde altıncı sırada yer alıyor.

Kış Lastiği Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Araba Kiralayarak Yapabilecekleriniz Nelerdir?
Kış Lastiği Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Araba Kiralayarak Yapabilecekleriniz Nelerdir?