En Az Arıza Yapan Araçlar
20/12/2016, 00:00
En Az Arıza Yapan Araçlar

Dikkate alınması gereken en heyecan verici özellik olmayabilir, ancak yeni bir araba satın alırken güvenilirlik en önemli husus olmalıdır. Tabii ki, bir arabanın görünüşü ve hızlanması başlangıçta sizi cezbedebilir, ancak gerçek şu ki, sürekli olarak tamir edilen herhangi bir arabadan zevk alamazsınız. Hangi arabaların en güvenilir olduğunu keşfetmek de zor olabilir.

Sık arıza yapmayan ve sık sık bayiye gitmeye gerek kalmadan binlerce kilometre gidip gelebilen bir otomobil, ne kadar güvenilir olduğunun göstergesidir. Güvenilirlik, bir arabada en önemli belirleyici faktörlerden biridir ve herkesim dikkate alması gerekir. Sık sık bozulan bir arabaya sahip olmak zahmetli, sinir bozucu ve potansiyel olarak pahalı olabilir. Bu nedenle kötü sürprizlerden kaçınmak için en az arıza yapan araçlar tercih sebebidir.

Şirket itibarına göre bir arabanın güvenilir olduğuna karar vermek doğru değildir. En az sorun çıkaran arabalar aklınıza dahi gelmeyen bir şirketin ürünü olabilir. Ayrıca, teknolojik olarak gelişmiş arabalar, daha geleneksel bütçeli arabalara kıyasla çoğunlukla güvenilmezdir. Tesla, Mercedes-Benz ve Land Rover gibi markalar, fütüristik görünmesi için en son teknolojiyi bir araya getirse de en az arıza veren arabalar arasında değillerdir.

En Az Arıza ve Masraf Çıkaran Arabalar

Bir araç, muhtemelen birçok insanın yapacağı en büyük satın alımlardan biridir. Böyle bir yatırım, aracınız için en önemli gereksinimleri karşıladığınızdan emin olmak için biraz araştırmayı hak eder. Bulunduğunuz yere, kullanıma, yolcu ihtiyaçlarına vb. bağlı olarak katkıda bulunan birçok faktör vardır, ancak tüm araba alıcılarını sürekli olarak ilgilendiren bir nokta vardır: güvenilirlik. Bir araba satın alırken ya da kiralarken en önemli husus onun güvenilir olmasıdır. Sürekli arıza veren, sorun çıkaran araçlar hem sürüş keyfinizi etkilerken hem de ekonomik olarak da size yük getirir. Yakıt verimliliğinden güvenlik özelliklerine kadar her şeyi içeren koşullar yelpazesi ile yeni bir araç satın almak asla kolay değildir.

Araba güvenilirliğinin kriterleri nelerdir? Elbette bu soru yoruma açıktır. Sahibinin ilk yıllarında araca ne kadar iyi baktığına ve kullanıldığı koşullara bağlıdır. Esas olarak şehir içinde dolaşan araç sahipleri, güvenilir otomobili, normal onarımlardan (yağ değişimleri, fren işleri, lastikler) başka bir şeye ihtiyaç duymayan bir araç olarak tanımlayabilirler. Güvenilir olmayan bir araba, tutarlı sayıda planlanmamış arıza olarak tanımlanabilir. Bu bakımdan en az arıza ve masraf çıkaran ilk 10 marka şu şekilde sıralanabilir:

 • Lexus
 • Toyota,
 • Buick,
 • Mazda,
 • Volvoz,
 • BMW,
 • Hyundai,
 • Honda,
 • Ford.

Lexus: Lexus, Japonya'dan lüks bir şirket olarak mühendislik mükemmelliği, yenilikçi tasarım ve lüks performans geçmişine sahiptir. Etkileyici bir sedan ve SUV yelpazesi ile Lexus, her alıcı için lüks bir araca sahiptir.

Toyota: Toyota'yı listemizde görmek sürpriz değil. Toyota, güvenilirlik açısından en iyi otomobil üreticisi olarak en üst sıralarda yer alıyor. Toyota araçları uzun ömürleriyle bilinir ve diğer tüm markalardan daha uzun ömürlü oldukları kanıtlanmıştır. Toyota'lar o kadar iyi inşa edilmişlerdir ki, ortalamanın altında bakım ve onarım maliyetlerine sahiptirler, bu da onların neden bu kadar uzun süre yolda kalmalarına katkıda bulunmaya yardımcı olur.

Buick: Tasarım geleneğinin bir kısmını korurken mevcut trendlerle gelişen uzun süredir devam eden lüks bir marka.

Mazda: Mazda araç tasarımı, arabalarına hareketsiz dururken hareket görünümü kazandırmayı amaçlayan stil kullanarak öne çıkıyor.

Chevrolet: Amerikan markası olan Chevrolet, en az arıza yapan araçlar listesinde yer alıyor. Chevrolet, her biri en uzun ömürlü araçlar listesinde yer alan oluşturan kamyon tabanlı SUV'leri Chevrolet Suburban ve Chevrolet Tahoe sayesinde üst sıralarda yer alıyor.

Jeep: Jeep, sofistike ancak sağlam Jeep Grand Cherokee ve ikonik Jeep Wrangler off-roader sayesinde güvenilir bir marka olarak listede olmayı hak ediyor. Her iki araç da uzun vadeli güvenilirlik sergiler ve değerlerini ortalama bir araçtan daha iyi korur.

Hyundai: Hyundai araçları şık, modern ve her donanım seviyesinde özelliklerle dolu.

Honda: Japon üretici olan Honda, en az hasar çıkaran arabalar listesinde yer alıyor. Honda, zamana direndiği kanıtlanmış güvenli ve güvenilir araçlar üretmesiyle tanınır. Honda CR-V ve Honda Pilot dahil olmak üzere SUV'lerden Honda Odyssey minivanına ve Honda Accord ve Honda Civic sedanlarına kadar Honda, uzun vadeli güvenilirlikte sınıflarında lider olan araçlar sunar. Honda araçları, sektördeki en iyi güvenilirliklerden bazılarının yanı sıra pratiklik, ortalamanın üzerinde yakıt ekonomisi elde etme ve bir dizi güvenlik özelliğine sahiptir.

Ford: Ford markası, Ford Expedition tam boy SUV, Ford Explorer ve Ford F-150 kamyonet sayesinde yüksek güvenilirlik derecesi kazanıyor. Ford Mustang, en uzun ömürlü spor otomobillerden biri olarak bile övgü alıyor. F-150, 40 yılı aşkın bir süredir Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok satan araç olmuştur ve bu da güvenilirliğinin bir kanıtıdır.

En Az Arıza Yapan SUV Araçlar Hangileridir?

SUV’ler yani sportif arazi araçları, ister şehirde olun, ister ailenizi bir yolculuğa çıkarıyor olun, konfor ve macera için tasarlanmıştır. Yanınızda evcil hayvan, her türlü ekipman, bisiklet ve daha fazlasını getirmek istiyorsanız, bir SUV sizin için hazır. Birçok SUV, teknik özellikler ve olanaklarla doludur, bu nedenle seçim, kişisel tercih ve stile bağlıdır.

İster SUV ister crossover alın, belirli bir modeli seçmenize yardımcı olacak birkaç belirleyici faktör vardır. Elbette aracın boyutu, güç aktarma organları seçenekleri, dış ve kargo alanı önemli bir rol oynuyor, ancak daha önemlisi aracın güvenlik ve güvenilirlik dereceleri. Bazı durumlarda, bu derecelendirmeler, üreticinin dahil ettiğini iddia ettiği güvenlik önlemlerini kontrol etmek için tüketici deneyiminden ve bazen uzmanlar tarafından kontrollü koşullar altında çarpışma testi araçlarından elde edilir.

En az arıza yapan SUV araçlar şu şekilde listelenebilir:

 • Nissan Armada,
 • BMW X6,
 • Kia Sportage,
 • Toyota Highlander,
 • Subaru Forester,
 • Chevrolet Equinox,
 • Hyundai Palisade,
 • Volvo XC40,
 • Mazda CX 3,
 • Ford Explorer.

Allianz Güvencesiyle Araç Kiralayın

Şehir içinde kullanım, uzun yolculuklar ve birçok şey için en güvenilir araçları sizin için anlattık. Bu keyifli yolculuklar için yukarıda listelenen en az arıza yapan araçları satın almanıza gerek yok. İstediğiniz aracı web sitemizde bularak kiralayabilir ve bunu Allianz güvencesiyle yapabilirsiniz. Allianz güvencesiyle araç kiralama için Rentiva her zaman bir tık uzağınızda!

Kış Lastiği Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Araba Kiralayarak Yapabilecekleriniz Nelerdir?
Kış Lastiği Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Araba Kiralayarak Yapabilecekleriniz Nelerdir?