Elektrikli Araçlara Yeni Bir Boyut: Bmw i3
31/03/2017, 00:00
Elektrikli Araçlara Yeni Bir Boyut: Bmw i3

Bmw i3 geliştirilen teknolojisi ve bataryası ile menzilini arttırdı. 300 km'ye kadar menzil sunan Bmw i3 elektrikli araba konusunda heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Bmw i3 ile ilgili sitesinde yayınlanan ortalama menzil ise şu şekilde;

 

Batarya Gücü ve Tasarım

Bmw i3'te batarya gücünün yanı sıra tasarımı ve kullanılan malzemeler ile de özel olarak planlandığını ortaya koyuyor. Araç tükettiği minimum enerji ile “dünyanın en ekonomik elektrikli otomobili” unvanına da sahip. Araç aynı zamanda 170 beygir (125 kW) gücünde ve 0’dan 100 km/s hıza sadece 7,3 saniyede ulaşabiliyor. 

Söz konusu elektrikli otomobil olunca şarj süresi de en az menzili kadar büyük önem taşıyan bir konu oluyor. Bmw i3 sahip olduğu Wallbox teknolojisi sayesinde şarj kapasitesini yükseltiyor. Aracın bataryası 3 saatten kıse bir sürede yüzde 80'lik bir doluluk oranına ulaşabiliyor. Ayrıca Bmw i3 ile birlikte yaşanan kolaylıklardan biri de aracı evinizde de şarj etmenizin mümkün oluşu. Aracın standart şarj kablosu aracılığı ile evinizdeki prizden yapılan şarj işlemi ile aracınızın bataryasını doldurmanız mümkün.

Sıfır Emisyon

Aracın tasarımında yenilebilir ve dönüştürülebilir malzemeler kullanılmış. Bmw i3 sürdürülebilirlik değişimini destekleyerek sıfır emisyonlu ulaşım sağlıyor, aracın yüzde 95'i dönüştürülebilir özelliğe sahip.

Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Düz Vites Mi Otomatik Vites mi?
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar