Bireysel Araç Kiralamanın Faydaları Nelerdir?
20/12/2016, 00:00
Bireysel Araç Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

Şirketler için araç kiralamanın, araç satın almaya göre ne kadar çok faydası olduğunu herkes söyler. Bakım masrafının olmaması, aylık gider gösterilmesi, arıza yaptığında ücretsiz başka bir araçla değiştirme gibi birçok avantaj sağlar.

Bireysel Araç Kiralamanın Avantajları

Öncelikle bir araç almak için binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerek. Tercihinize göre bu 5.000 TL lik Ford Taunus'da olabilir, 500.000 TL'lik Ford Mustang'te olabilir. Üstelik bu aracı alıp günün neredeyse %90'ı zamanında yatar vaziyette bırakacaksınız. Oysa araç kiralayarak bu yüksek meblağları ödemekten kurtulursunuz. Sadece kullandığınız kadar ödersiniz.

Eğer araç satın almayı düşünüyorsanız, yıllık masraflarını da düşünmeniz gerekecek. 2000 - 2010 model arası orta alt segment bir aracın yıllık bakım, vergi, kasko masrafları 3.000 TL'ye yaklaşıyor. Araç kiralamalarında bu masrafların hiçbiriyle ilgilenmezsiniz. Aracım bozuldu ne yapacağım diye endişe etmezsiniz. Size yeni araç gelir, yolculuğa devam edersiniz.

Araç kiralayarak piyasadaki çoğu aracı deneme fırsatınız olur. Satın aldığınız tek tip araca bağlı kalmazsınız. Araç kiralama sözleşmeniz bittiğinde başka bir araca geçersiniz.

"Araba alırsam kapımın önünde olur, istediğim an biner giderim." diyebilirsiniz ama bazı araç kiralama şirketleri evinize kadar aracı getirip, yine evinizden aracı teslim alabiliyor. Hatta araç paylaşım ağı ile sokağınızda bulunan araçları sahibinden kiralayabilirsiniz. Sahibinden araç kiralayarak hem size uzak olan kiralama merkezlerine gitmezsiniz, hem de daha uygun fiyatlara araç bulabilirsiniz.

Mesela tatile uzak bir yere gidiyorsunuz ve orada arabayla gezmek istiyorsunuz. Arabanızla gitmek için yol gözünüzde çok uzadı. Bunun yerine atlayın uçağa, inin tatil şehrinize, havalimanından çıkmadan yeni aracınızı hemen kiralayın.

Araç kiralamak tam bir kullanım kolaylığı. İstanbul'dan al, Ankara'da bırak. Bozuldu, bırak yenisi gelsin. Bakımı mı var, geri ver, bakımlısını al...

Kış Lastiği Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Araba Kiralayarak Yapabilecekleriniz Nelerdir?
Kış Lastiği Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler
Araba Kiralayarak Yapabilecekleriniz Nelerdir?