Batmobile İstanbul’a Geldi
23/11/2016, 00:00
Batmobile İstanbul’a Geldi

Twitter’da yapılan paylaşımlardan anlaşıldığı kadarıyla Batmobile’ı Ömür Gedik’in kullanması bekleniyor. Devasa motoruyla 100 kilometreye 5,5 saniyede çıkabilen Batmobile’ın 3. köprüden geçmesinin planlandığı da söylentiler arasında.

Markaların bu gibi kampanyalar düzenlendiği daha önceden de görülmüştü. Örneğin Geleceğe Dönüş filmi için; Marty Mcfly’ın 2015 yılına geldiği 21 Kasım 2015 tarihinde, yurtdışındaki bazı firmalar müşterilerine Delorean aracı sunmuştu.

Bir başka kült film olan Mad Max’in, video oyunu çıkışı için de benzer bir kampanya yapılmış ve Amerika’da düzenlenen PAX oyun fuarına katılanlar, Mad Max filmlerinde görmeye alışık olduğumuz araçlara binme şansı yakalamışlardı.

İstanbul’a getirilen Batmobile’ın yer aldığı Batman V Superman: Adaletin Şafağı filminin konusu ise kısaca şöyle: Dünyada gittikçe tanrılaşan Superman, beraberinde getirdiği savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru olamaya başlamıştır. Kontrolsüz hareketlerinden dolayı insanlığın yanında mı yoksa karşısında mı olacağı merak edilen Superman’in, Gotham Şehrinin koruyucusu Batman’e karşı mücadelesi ise yeni bir savaşa davetiye çıkaracaktır.

Görsel kaynak: AirportHaber

2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri
2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri