Audi 2020'de Tamamen Elektrikli 3 Modelini Piyasaya Sürecek
24/05/2017, 00:00
Audi 2020'de Tamamen Elektrikli 3 Modelini Piyasaya Sürecek

Geçtiğimiz günlerde yeni elektrikli otomobil konsepti Audi E-tron Sportback'in tanıtımını gerçekleştiren firma, geliştirdikleri araçta tek şarjla 500 kilometre yol yapabilme özelliği ile olduka büyük bir ses getirmişti. Audi E-Tron Sportback 'in aynı zamanda 320 kW'luk bir elektrik motoruna sahip olduğu da duyurulmuştu.

CES 2017'de Test Aracı Sunulmuştu

CES 2017'de otonom sürüş özelliğine sahip test aracını da otomobil severler ile buluşturan Audi Audi ve NVIDIA'nın ortak çalışma sonucu ürettiği otonom sürüş özelliğine sahip Audi Q7 'de oldukça ilgi gören modellerden biri olmayı başarmıştı.

Yeşil enerji teknolojisine yatırım oranlarını arttıran Audi, 2020 yılına kadar 3 yeni elektrikli araç modelini piyasaya sürmeyi hedefliyor. Modellerin ilkini ise E-Tron SUV aracı oluşturacak.

Tasarımlar March Lichte'den!

Audi'nin SUV konsepti'nin tasarımı Q8 konseptinde de olduğu gibi Audi'nin tasarım şefi March Lichte'den geldi. Audi tamamen elektrikli yapıya sahip e-tron SUV'u gelecek yıl piyasaya sürecek ve e-tron SUV'u, yakın zamanda tanıtımı gerçekleşen E-tron Sportback izleyecek. E-tron Sportback'in ise 2019'da piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Kon ile ilgili Audi AG Yönetim Kurulu Başkanı Rupert Stadler, model portföylerini canlandırdıklarını ve 2018 yılına kadar 5 çekirdek model serisini yenileyeceklerini belirtirken, bunun yanında Q serisini de Audi Q8 ve Audi Q4 modelleriyle 2019 yılına kadar genişletmeyi planladıklarını belirtti. Stadler, Audi'nin 2020 yılına kadar 3 farklı elektrikli otomobil modelini piyasaya süreceğini sözlerine ekledi ve çekirdek serilerdeki modellerin sırayla elektrikli hale getirileceğini de duyurdu. Audi yetkilileri, önümüzdeki 10 yılda elektrikli araçların, otomobil pazarını domine edeceğine inanıyor.

Mercedes Elektrikli Otomobil Dünyasında Yerini Almaya Hazırlanıyor.
Sıfır Otomobillerde Kur Farkı Zammı
Mercedes Elektrikli Otomobil Dünyasında Yerini Almaya Hazırlanıyor.
Sıfır Otomobillerde Kur Farkı Zammı