Arazi Tipi Elektrikli ATV: Epic EV Amp
23/11/2016, 00:00
Arazi Tipi Elektrikli ATV: Epic EV Amp

Bir veya daha fazla elektrik motoru kullanılarak, bataryalardan ve diğer enerji depolama cihazlarından depoladığı elektriği kullanarak sürüş sağlayan elektrikli otomobil teknolojisi gittikçe yaygınlaşıyor. Yakıt tasarrufunun yanı sıra küresel ısınmanın önlenmesi konusunda da oldukça etkili bir teknolojik alt yapıya sahip olan elektrikli araçlar ile ilgili büyük araç markaları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Üretilen modeller ve eklenen yeni özellikler ile elektrikli araç konusunda büyük bir rekabet piyasası oluşmuş durumda. Bu yazımızda sizler için elektrikli ATV’yi inceleyeceğiz.

Geleceğin Araç Teknolojisi

Hem daha ekonomik oluşu, hem kullanım özellikleri nedeni ile geleceğin araç teknolojisi olarak adlandırılan elektrikli araçlar batarya süresinin kısalığı, üretim maliyeti gibi nedenlere 19. Yüzyıldan beri pek çok kez ertelendiyse de son yıllarda büyük bir ivme ile yükselişe geçti.

Bireysel kullanımın dışında Off-road tutkunlarını cezbedecek modellerden biri olarak Epic Electric Vehicles tarafından tasarlanan elektrikli araç EV Amp görüntüsü ve tasarımı ile de ilgiyi üzerinde topluyor.

Çevre dostu ATV ile arazinin keyfini sürün

Epic Electric Vehicles tarafından tasarlanan bu araç, sahip olduğu tasarımı, görünüşü, çevre dostu olması nedeni ile oldukça büyük ilgi görüyor. Üretilen bu araç tamamen elektrikli motora sahip, aynı zamanda hız göstergesinin yer aldığı bir LCD ekran da mevcut.

Roadster tutkunlarını cezbedecek iç tasarım

Epic Electric Vehicles’ın arazi tipi olarak geliştirdiği elektrikli otomobil olan Epic EV Amp’ın motoru ön tekerlekleri arasında yer alıyor. Aracın arka bölümünde ise “t” şeklinde bir batarya mevcut. Epic EV Amp iki kişilik olarak tasarlanmış ve iç tasarımı roadster tutkunlarının ihtiyaçları doğrultusunda donatılmış durumda.  Araçta 2 adet bardak tutacağı ve bir İpad tutacağı dahi mevcut.

Minik arazi aracı, Epic Amp. dört tekerlekten çekişli. Tek butonla  önden çekişli hale getirilebiliyor. Fox süspansiyonlar, Momo direksiyon ve LCD göstergelere gibi özellikleri olan araç, elektrikli olmasına rağmen debriyaj pedalına da sahip. Otomobilde aynı zamanda 5 ileri 1 geri vites bulunuyor.

Yüksek Tork

Motorun sağladığı tork ise, içten yanmalı motorlardan hissedilir derecede daha güçlü. Tam bir 4 çeker olarak tasarlanan araç, arazi tipi araçları sevenler için ideal diyebiliriz.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri
2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri