Araçtaki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?
20/12/2019, 12:52
Araçtaki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Uzun yıllar sigara kullandınız ve artık bırakmaya karar verdiniz. Sigarayı arabanızda da kullandığınız için aracın koltuklarına ve döşemelerine sigara kokusu sinmiş olabilir ve aracınızı Rentiva üzerinden kiralamak isteyebilirsiniz. Rentiva kuralları gereği araçlarda sigara kullanımı yasaktır. Yasağa uymayanlar para cezası ödemek zorunda kalır. Bu nedenle aracınızdan sigara kokusunun çıkmasını istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, işte araçtaki sigara kokusu nasıl giderilir konusunda sizler için hazırladığımız mini rehber ve detaylar.

Arabadaki Sigara Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Eğer aracınızdaki sigara kokusundan kurtulmak istiyorsanız bunun en kolay yolu buharlı temizlik yapan profesyonel bir araç temizliği yaptırmaktır. Ancak bu biraz maliyetli olabilir. Bu nedenle bu işi kısa bir sürede minimum maliyet ile siz yapabilirsiniz. Üstelik oldukça basit yöntemler ile.

1. Geçmişi Unutun ve Başlayın

Öncelikle yapmanız gereken sigaraya ait ne varsa ondan kurtulmaktır. Bu uzun yıllardır kullandığınız herhangi bir eşya da olabilir, araçtaki küllük de olabilir. 

2. Döşemeleri Çıkarın ve Temizleyin


Eğer aracınızın koltuk döşemeleri sökülebilir ise bunları çıkararak yıkayabilir ve işe bu şekilde başlayabilirsiniz. Devamında araç paspasları, varsa kapı döşemeleri, tavan döşemesi gibi parçaları çıkarıp güzel bir temizlikle başlayabilirsiniz. Bunun için araçlara özel üretilen şampuanları veya çok amaçlı temizleyicileri kullanabilirsiniz.

3. İç Yüzeyleri Yıkayın

Kir ve kalıntı giderildikten sonra, çok amaçlı bir temizleyici kullanarak aracınızın her noktasını temizlemeye başlayabilirsiniz. Bu ürünlere ulaşmak oldukça kolay ve ucuz maliyetlidir. Yüzey temizleyici kullanarak da aracın ön panelini, kapı panellerini, orta konsol gibi sert noktalarını silebilirsiniz. Ayrıca emniyet kemerini de komple çıkararak temizlemelisiniz.

3. Kabartma Tozu Kullanabilirsiniz


Kabartma tozu antibakteriyel bir malzemedir ve aynı zamanda koku moleküllerini emer. Bu nedenle aracının ulaşamadığınız noktalarına kabartma tozu dökerek bir gece bekletebilir ve ertesi gün bir araç süpürgesi ile temizleyebilirsiniz. Farkı göreceksiniz.

4. Hava Filtrelerini Temizleyin

Aracınızda hava filtreleri bulunur. Bu filtreler dışarıdan içeriye kötü kokuların gelmesini engeller. Fakat bir süre sonra filtreler tıkanabilir. İşte aynı durum sigara konusunda da geçerlidir. Filtre, sigara kokusuna ve partiküllere maruz kalabilir. Bu nedenle değişim uygun olacaktır. Üstelik bu filtreyi değiştirmek basit bir işlemdir. Birkaç vida söktükten sonra paneli kaldırıp, eski filtreyi yenisiyle değiştirmeniz yeterlidir ve bu işlem sadece birkaç dakikanızı alacaktır.

5. Koku Bombası


Araçlar için özel olarak üretilen koku bombaları bulunur. Bunlara oldukça uygun maliyetlerle erişmek mümkündür. Üstelik bu kokuların organik olanlarını da bulabilirsiniz. Özellikle koku bombaları tek kullanımlıktır ve oldukça etkilidir.

Kullanım olarak da kullanıma hazır koku bombasını aracınıza talimatlara uygun bir şekilde yerleştirir ve 1-2 saat kadar camları kapatarak araçta kalmasını sağlarsanız aradaki farkı hissedebilirsiniz.

6. Araç İçi Kokusu

Araçlar için özel olarak üretilen araç içi kokulara hemen her marketten ulaşabilirsiniz. Bu kokular uzun sürelidir ve sürekli olarak aracınızda bulundurulabilir.


Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/ 

https://www.instagram.com/rentivacom/ 

Beş Yıldızlı Yorum Almak İçin Yapmanız Gerekenler
Araç Kiralama Trendleri ve Öngörüler - Kazancınızı Koruyun
Beş Yıldızlı Yorum Almak İçin Yapmanız Gerekenler
Araç Kiralama Trendleri ve Öngörüler - Kazancınızı Koruyun