Araç Kiraya Vermenin Avantajları
07/03/2018, 07:04
Araç Kiraya Vermenin Avantajları

Aracınızın üzerinden gelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız, önemi günümüzde daha da artan araç kiralama hizmeti kullanıcıların bir numaralı tercihi olmayı başarıyor. Kullanıcılar kısa ve uzun dönemli kullanmak üzere araç kiralama hizmetinden faydalanıyor. Hem firmaların hem de bireylerin ilk tercihlerinden olan araç kiralama hizmeti, kiralayan açısından maliyetleri azalttığı gibi; aracını kiraya verene de ek gelir imkanı sağlıyor. Bu sayede araç sahipleri araçlarının sigorta, muayene ve diğer birçok giderini ilgili kira gelirinden karşılamış oluyor. Bir başka ifade ile bireylere ve firmalara, hem kısa hem de uzun vadeli araç kiralama hizmeti sunan araç sahipleri elde ettikleri gelirleri sayesinde giderlerini karşılayabiliyor.

Aracı kiralayan kişi açısından bakıldığında, aracı satın alması durumunda katlanacağı maliyet yükünden kurtulması anlamına geliyor. Aynı şekilde aracını kiraya veren kullanıcıya sağladığı kira geliri neticesinde ilgili kişinin giderlerini rahatlıkla ödemesine de yardımcı oluyor. Aracını kiraya veren açısından kira geliri gibi avantajlarının yanı sıra; ilgili işlemin dezavantajları da bulunuyor. "Kendi aracımı kiralamak istiyorum." ya da "Aracımı kiralama şirketine vermek istiyorum." diyorsanız araç paylaşım platformu olan Rentiva bünyesinde sahibinden araba kiralama mümkün oluyor. Aracını kiraya vermek isteyen birçok kullanıcılarımızın merak ettiği diğer tüm detaylar ise içeriğimizin devamında konumlanıyor.

Aracınızı Neden Kiraya Vermelisiniz?

Araç paylaşımı bir başka ifade ile araba paylaşımı hem aracı kiralayan hem de aracı kiraya veren açısından büyük bir önem arz ediyor. Her iki tarafa da çeşitli avantaj ve dezavantajlar getiren ilgili işlem hayatımızı da kolaylaştırıyor. Araç paylaşım platformu üzerinden sahibinden araç kiralama hizmeti vererek ek gelir elde etmek için aracınızı kiraya verin. Kişiden kişiye araç kiralama hizmeti sayesinde sizler gelir elde ederken; aracı kiralayan firma ve bireyler de ödemek zorunda kalacakları tutardan tasarruf ediyor. “Aracımı neden kiraya vereyim?” diye düşünen kullanıcılarımıza en önemli nedenlerin sıralandığı içeriğimizi okumalarını öneriyoruz!

Aracını kiraya vermek isteyen kullanıcıların ilgili kiraya verme işlemi ile sağlayacağı faydalar ise şöyledir:

  • Aracınızı firma üzerinden kiraya vermeniz halinde kiralayacak müşteri araştırmanıza gerek kalmıyor. Çünkü aracınız güvenle firma tarafından kiralanıyor. Böylece müşteri bulmaya ayıracağınız zamandan da tasarruf etmiş oluyorsunuz. Bir başka ifade ile araç sahiplerinin aracını kiraya vermesi halinde firmalar kolayca müşteri bularak araç sahiplerinin vakitten tasarruf etmesine yardımcı oluyor.
  • Aracınızı kiraya vermeniz halinde aracınızın ödemeleri firma tarafından karşılanıyor. Bu sayede elde edeceğiniz gelirden herhangi bir ödeme yapmanız da gerekmiyor.
  • Aracınızı firma üzerinden kiraya vermeniz halinde herhangi bir kaza riski de doğmuyor.
  • Aracınıza ait olan sabit giderleri elde ettiğiniz gelir üzerinden karşılayabilme avantajına da sahipsiniz.

Araç Maliyetlerinizi Düşürün

Araç sahipleri belirli aralıklarla ilgili araca ilişkin bir takım maliyetlere katlanıyor. Çoğu zaman araç sahiplerinin üzerine ağır bir yük olan ilgili maliyetler sabit giderler olarak da adlandırılıyor. İlgili araca ilişkin sabit giderler arasında; aracın sigortası, aracın muayenesi ve bakımı, araca ait yakıt ücreti ve aracın otopark ücreti yer alıyor. İlgili maliyetlerin herhangi bir kazanç artışı olmaması durumunda enflasyonla birlikte daha da yükseldiği görülüyor.

Özellikle enflasyonun oldukça yüksek olduğu günümüzde kişinin kazancında herhangi bir artış olmaması halinde ilgili giderleri karşılaması da mümkün olmuyor. Araç sahipleri ek gelir elde etmek ya da ilgili sabit maliyetleri karşılayabilmek için aracını müşterilere kiraya veriyor. Böylece aracın maliyetlerini azaltırken; firma üzerinden kiraya vermesi halinde karşılaşabileceği çeşitli riskleri de belirli süreliğine de olsa ortadan kaldırıyor. Sizler de hem gelir kaynağı elde etmek hem de maliyetleri düşürmek istiyorsanız, aracınızı kiraya verin. Araç kiraya vermek Rentiva ile artık oldukça kolay!

Araç Sigorta ve Kasko Planı Seçenekleriyle Güvenle Kiralayın

Aracını kiraya vermek isteyen kullanıcılarımızın bilmesi gereken bir başka avantaj da firmanın sigorta ve kasko masraflarını karşılaması oluyor. Sigorta ve kasko gideri araç sahiplerini belirli dönemlerde mali açıdan oldukça yorabiliyor. Sizler de ilgili ödemeleri yapmaktan yorulduysanız ve ek gelir elde etmek istiyorsanız Rentiva güvencesiyle aracınızı kiraya verebilirsiniz. Kira süre boyunca ilgili firma tarafından kasko ve sigorta giderlerinin karşılanması da araç sahiplerini ciddi bir yükten kurtarıyor. Böylece aracını kiraya veren kullanıcılar yalnızca sabit giderleri ödeyerek bir kazanç elde etme yoluna gidebiliyor.

Araç Paylaşımı ile Doğaya ve Ekonomiye Katkıda Bulunun

Aracınızı kiraya verdiğinizde hem doğaya hem de ekonomiye fayda sağlayacağınızı biliyor musunuz? Evet yanlış duymadınız, araç kiralama hizmeti sayesinde araç paylaşımı gerçekleştiği için çevre daha az zarar görüyor. Günün büyük çoğunluğunda park yerinde boş bir şekilde bekleyen aracın kiraya verilmesi birçok insan tarafından aynı aracın kullanılması anlamına geliyor. Bu sayede her iki tarafın bütçesine bir artı değer kazandıran ilgili işlem, çevresel açıdan da yarar sağlıyor. Uzun yıllardan beri devam eden araba paylaşımı sayesinde bütçe açısından ekonomi olumlu etkilenirken; az araç kullanımı nedeniyle doğa daha az zarar görüyor.

Aracımı Kiraya Vererek Ne Kadar Kazanabilirim?

Gün boyunca kullanmadığınız aracınızı kiraya vererek kazanç elde edebileceğinizi müjdelemek istiyoruz. Kullanıcıların her biri aracını kiralayarak aynı geliri elde edemiyor. İlgili kira gelirinin yüksek olmasının arkasında çeşitli sebepler yer alıyor. Kullanıcıların ilgili gelir beklentisi oluştururken bilmeleri gereken sebepler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Aracınızın markasının bilindik ve herkesin kullanmayı hayal ettiği araç markalarından biri olması halinde daha çok kazanma şansına sahipsiniz. Bir başka ifade ile, aracını kiraya verenlerin elde edeceği kazancı etkileyen ilk etmen aracın markasıdır.
  • Aracın markasına ek olarak; ilgili markanın hangi modeli olduğu da gelir üzerinde belirleyici rol oynamaktadır. Örnek vermek gerekirse; bilindik bir markanın yeni çıkmış bir modelinin kiraya verilmesiyle elde edilen gelir ekonomik sınıftan bir aracın kiraya verilmesinden daha çok kazanç sağlıyor.
  • Aracın markası ve modeline ek olarak; kira gelirini etkileyen bir başka etmen ise araç sahibinin aracını ne kadar süreyle kiraya verdiği ile ilişkilidir. Örnek vermek gerekirse uzun dönemde aracını kiraya veren kullanıcılar kısa vadeli araba kiralama hizmeti sunanlara kıyasla daha fazla gelir ediyor.

Aracını kiraya vererek yüksek kazanç elde etmek isteyen kullanıcıların göz önünde bulundurmaları gereken detaylar kısaca aracın modeli ve markası olarak öne çıkmaktadır. Kullanıcıların elde edecekleri ek kazancı etkileyen son etmen ise, kiraya verilecek süredir. İlgili süre boyunca araç sahiplerinin arabayı kullanamayacaklarını da belirtmek isteriz. Müşterilerinin memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan Rentiva sayesinde ek gelir elde etmek sizin elinizde!

Rentiva.com ile Aracınızı Nasıl Kiraya Verebilirsiniz?

Araç sahipleri ile araç kiralamak isteyenlerin karşı karşıya geldiği bir platform olan Rentiva size ek gelir vadederken; araç kiralamak isteyenleri de araç satın alma derdinden kurtarıyor. Müşteri memnuniyeti esaslı ilerleyen Rentiva.com, kişilerin birbirlerine araç kiraya vermelerine yardımcı oluyor. Bir başka ifade ile kişiden kişiye araç kiralayabileceğiniz Rentiva ile her iki tarafta güvenceli bir şekilde işlem gerçekleştiriyor. Araç kiralama platformunda aracınızı kiraya vererek ne kadar kazanacağınızı öğrenmek bir tık uzağınızda!

Kiralık Araç ile Kaza Yaparsam Ne Olur?
En Çok Karşılaşılan 5 Araba Arızası ve Maliyeti
Kiralık Araç ile Kaza Yaparsam Ne Olur?
En Çok Karşılaşılan 5 Araba Arızası ve Maliyeti