Araç kiralamanın faydaları nedir?
01/04/2017, 00:00
Araç kiralamanın faydaları nedir?

Şirketler için araç kiralamanın, araç satın almaya göre ne kadar çok faydası olduğunu herkes söyler. Bakım masrafının olmaması, aylık gider gösterilmesi, arıza yaptığında ücretsiz başka bir araçla değiştirme gibi birçok avantaj sağlar. Araç kiralamanın faydaları ile ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsin.

Araç kiralamanın avantajları nelerdir?

  • Öncelikle bir araç almak için binlerce lirayı gözden çıkarmanız gerek. Tercihinize göre bu 5.000 TL'lik Ford Taunus’da olabilir, 500.000 TL'lik Ford Mustang'te olabilir. Üstelik bu aracı alıp günün neredeyse %90’ı zamanında yatar vaziyette bırakacaksınız. Oysa araç kiralayarak bu yüksek meblağları ödemekten kurtulursunuz. Sadece kullandığınız kadar ödersiniz.

  • Eğer araç satın almayı düşünüyorsanız, yıllık masraflarını da düşünmeniz gerekecek. 2000 – 2010 model arası orta alt segment bir aracın yıllık bakım, vergi, kasko masrafları 3.000 TL’ye yaklaşıyor. Araç kiralamalarında bu masrafların hiçbiriyle ilgilenmezsiniz. Aracım bozuldu ne yapacağım diye endişe etmezsiniz. Size yeni araç gelir, yolculuğa devam edersiniz.
  • Araç kiralayarak piyasadaki çoğu aracı deneme fırsatınız olur. Satın aldığınız tek tip araca bağlı kalmazsınız. Araç kiralama sözleşmeniz bittiğinde başka bir araca geçersiniz.
  • “Araba alırsam kapımın önünde olur, istediğim an biner giderim.” diyebilirsiniz ama bazı araç kiralama şirketleri evinize kadar aracı getirip, yine evinizden aracı teslim alabiliyor. Hatta araç paylaşım ağı ile sokağınızda bulunan araçları sahibinden kiralayabilirsiniz. Sahibinden araç kiralayarak hem size uzak olan kiralama merkezlerine gitmezsiniz, hem de daha uygun fiyatlara araç bulabilirsiniz.

  • Mesela tatile uzak bir yere gidiyorsunuz ve orada arabayla gezmek istiyorsunuz. Arabanızla gitmek için yol gözünüzde çok uzadı. Bunun yerine atlayın uçağa, inin tatil şehrinize, havalimanından çıkmadan yeni aracınızı hemen kiralayın.

Rentiva ile yapacağınız kiralamalarda, filtre seçeneklerini kullanarak ihtiyacınıza en uygun özelliklerdeki ve size en yakın aracı kolayca kiralayabilirsiniz. Üstelik çek, senet, çift kredi kartı zorunluluğu gibi dertlerle uğraşmadan Rentiva.com internet sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması ile oturduğunuz yerden kolayca kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

En Az Yakan Otomobil Modelleri
Arabanın Kilometresi İle Oynandığı Nasıl Anlaşılır?
En Az Yakan Otomobil Modelleri
Arabanın Kilometresi İle Oynandığı Nasıl Anlaşılır?