Araba Neden Çekişten Düşer?
01/12/2016, 00:00
Araba Neden Çekişten Düşer?

Aracınız çekişten düştüyse ve ya yakıt tüketimi arttıysa bunun en büyük nedenlerinden biri periyodik bakımlarını ihmal etmeniz olabilir. Aracınızın filtrelerinin tıkanması, performansını etkileyeceği için temizleme işlemini yerine getiremeyecektir. Bu durum ise arabanızın çekişten düşmesine neden olur.

Aracın çekişten düşmesinin farklı nedenleri olabilir. Mekanik arızaları, yapılmayan periyodik bakımlar, ateşleme sistemindeki sorunlar gibi. Şimdi bu nedenleri inceleyelim.

Aracın Çekişten Düşme Nedenleri


Zamanında yapılmayan periyodik bakımları

Aracınızın yağ, polen, hava filtresinin zamanında kontrol edilmemesi eskimesine neden olacağından temizleme işlemini gerçekleştiremeyeceklerdir. Zamanında yapılmayan yağ değişimi de motor içinde yağın katılaşmasına neden olacağından bu durum sürtünmeyi arttıracaktır. Bu nedenle aracınızın periyodik bakımını zamanında yaptırmanız aracınızın performansını direk etkileyecektir. Buna ek olarak ileride aracınızda oluşabilecek büyük problemlerin önüne de geçmiş olacaksınız.

Düzgün çalışmayan ateşleme sistemi

Aracınızın ateşleme bobini, buji kabloları ve bujileri vb. parçalarından birinin sorunlu çalışması ateşleme sisteminin de performansını olumsuz yönde etkileyecektir. 

Mekanik arızalar 

Aracınızın enjektörlerinin tıkalı olması mekanik arızalara neden olacaktır. Bu durumda aracınızın çekiş performansını ve sürüş kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir. 

Yakıt sisteminde meydana gelen arızalar

Aracınızın yakıt sisteminde meydana gelen herhangi bir arıza aracın çekiş performansına direk etki edecektir. 

Belirtilen bu arızalar aracınızın çekiş performansını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle aracınızın periyodik bakımlarını zamanında ve yetkili serviste yaptırmanız, doğru kontrolün sağlanması ve doğru parçaların kullanılması oldukça büyük önem taşımaktadır.

Yeni blog yazılarımızdan, Rentiva.com avantaj ve fırsatlarından haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/rentivacom/

https://www.instagram.com/rentivacom

2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri
Elektrikli ve Hibrit Araçların Ses Çıkarması Zorunlu Olacak
2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri
Elektrikli ve Hibrit Araçların Ses Çıkarması Zorunlu Olacak