2016 Cenevre AutoShow’u Sizler İçin Anlattık
23/11/2016, 00:00
2016 Cenevre AutoShow’u Sizler İçin Anlattık

Araç tutkunlarının beklediği 2016 Cenevre AutoShow başladı. Dünyanın bir çok ülkesinden marka bu fuarda en yeni modellerini sergiliyor. Amiral gemisi diye tabir edilen en üst modeller de yine bu fuarda gösterilecek. “Yılın otomobili” olarak Opel Astra seçildi. Geçen senenin “Yılın otomobili” ise Volkswagen Passat’tı.

İsviçre’de Palexpo Sergi ve Kongre Merkezinde bu yıl 86’ıncısı düzenlenen fuarı 700 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 13 Mart’a kadar açık olacak fuarda Ferrari, Lamborghini, Aston Martin, McLaren, Porsche, Bentley gibi üst düzey markalar da ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Concept kategorisinde bu yıl: Mitsubishi eX Concept, Rimac Concept One. SsangYong SIV-2 Concept, Fiat Fullback Concept, Honda Civic Hatchback Concept, DS E-Tense Concept modelleri dikkat çekti.

Peugeot, %80’nini 3D yazıcı ile ürettiği Fractal modelini fuarda tanıttı.

Lamborghini, Ferruccio Lamborghini’nin 100. doğum yılı şerefine Centenario üretti.

Lamborghini Centenario

Peugeot Fractal

Bunlar Cenevre Autoshow’da sergilenen araçalrdan bazıları. Otomobil tutkunlarını buluşturan 2016 Cenevre Autoshow’da yer alan araçlar göz kamaştırdı. Büyük ilgi gören Autoshow’da markalar yeni araçlarını tanıtırken, araç severler tüm bu araçları yakından görme şansı yakaladı.

2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri
2016'nın En iyi Elektrikli Otomobilleri