14 Şubat'ta Sevgilinizle Gezebileceğiniz Yerler
14/02/2020, 13:20
14 Şubat'ta Sevgilinizle Gezebileceğiniz Yerler

14 Şubat Sevgililer Günü için sevdiğinizle ve sevdiklerinizle güzel bir haftasonu geçirmek ister misiniz? Rentiva’dan kiraladığınız favori aracınızla İstanbul ve çevresinde keyifle gezebileceğiniz yerleri de sizler için listeledik. 

Kartepe’de Karlar Arasında Muhteşem Bir HaftasonuKocaeli'nin ilçesi olan Kartepe, geçmişi 1500'lü yıllara kadar dayanan birçok krallığa ev sahipliği yapmış önemli bir yerleşim ve ticaret yeridir. Kartepe'de kış mevsiminde kayak yapabileceğiniz gibi Thököly Anıtı, Maşukiye, Aygır Deresi ve Kuzu Yaylası gibi yerleri de gezerek harika fotoğraflar çekebilir, kendi kartpostallarınızı oluşturabilir ve unutulmayacak anılar biriktirebilirsiniz. 

Kartepe’ye Nasıl Giderim?

Kartepe, İstanbul’a yaklaşık 120 km bir mesafede yer alıyor. Yolları oldukça iyi olan bu bölgeye yaklaşık 1,5 saat mesafede yer alıyor.


Uludağ’a Gitmek İstemez Misiniz?Hazır kış gelmişken ve kar varlığını sürdürürken Uludağ’a gitmemek olmaz değil mi? Karlar arasında, Sevgililer Gününde muhteşem bir haftasonu tecrübe edebileceğiniz Uludağ, sevdiğinizle güzel vakit geçirmek için doğru bir tercih olacaktır.

Uludağ’a Nasıl Giderim?

İstanbul’a yaklaşık 200 km uzaklıkta yer alan Uludağ’a, yaklaşık 2 saatlik bir araba yolculuğuyla ulaşabilirsiniz.

Aşkın Simgesi: “Kız Kulesi”Antik çağda başlayan ve 2500 yılı aşkın tarihi, gördüğü milletler, imparatorluklar ile eşsiz bir yapısı olan Kız Kulesi, onlarca efsaneye ev sahipliği yapmaktadır. Yine efsanelerden birine göre Kız Kulesi’ne kiminle çıkarsanız onunla evlenir ve çok mutlu bir hayat sürersiniz. Sevdiğinizle bu eşsiz yapıyı ziyaret etmeye ne dersiniz? İşte Sevgililer Gününde sevdiğinizle gidip görebileceğiniz ve güzel vakit geçirebileceğiniz Kız Kulesi..

Olmazsa Olmaz: “Sevgiliyle Kamp”


Kamp yapmayı birçoğumuz seviyor. Ama kampı sevdiğinizle yapmanın tadı bambaşka olur. Gece yere uzanıp göğe bakarken birlikte yıldızları seyredebilir, hayallere dalabilirsiniz. Peki kamp yapmaya nereye gidebilirsiniz?

Rentiva ile araç kiralayarak İstanbul’a yakın kamp yerleri arasından birini seçebilirsiniz. Sizler için daha önce hazırladığımız kamp yapabileceğiniz yerleri blog yazılarımızdan inceleyebilirsiniz;

Rentiva ile Haftasonu Kaçamağı: "İğneada Longoz Ormanları"

Rentiva ile Hafta Sonu Kaçamağı: "Ballıkayalar Tabiat Parkı"

Rentiva ile Sonbahar Kaçamağı: "Bolu Yedigöller"

Yukarıda bahsettiğimiz aktivitelerden istediğinizi seçip yapmanız sadece bir tık uzağınızda. Rentiva.com’dan favori aracınızı kiralayıp ister Kartepe’ye, ister Uludağ’a, ister Kız Kulesi’ne ve ister çeşitli bölgelere kamp yapmaya gidebilirsiniz. 

Sevgililer Gününüz kutlu olsun! 

Arabanızı Kışa Hazırlayın
Rentiva Yeni Mobil Arayüzüyle Yayında!
Arabanızı Kışa Hazırlayın
Rentiva Yeni Mobil Arayüzüyle Yayında!