Hayallerini Erteleme

Yüzlerce araç arasından sana en uygun olanı seç, güvenle kirala.

Arabanızı Kışa Hazırlayın

Olası aksaklıklara karşı hazırlıklı olmalı ve yola çıkmadan önce mutlaka aracınızı kışa hazır hale getirmelisiniz. Peki aracınızı kışa nasıl hazırlayabilirsiniz?

Araçtaki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Aracınızdan sigara kokusunun çıkmasını istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, işte araçtaki sigara kokusu nasıl giderilir konusunda sizler için hazırladığımız mini rehber ve detaylar.

Lastik Değiştirilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerekli koşullarda lastik değişimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaliteli ve aracınıza uygun lastik seçimi yapmaktır.

Motordan Islık Sesi Gelmesinin Nedeni Ne Olabilir?

Sıkça sorulan sorulardan biri olan araç motorundan gelen ıslık sesinin nedeni nedir? Araçtan gelen ıslık sesi ne gibi arızaların göstergesi olabilir?

Sinyal Lambası Nasıl Değiştirilir?

Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında bozuk bir sinyal lambasının trafikte size ciddi sorunlara neden olabileceğini söylemek mümkün. Peki "sinyal lambası nasıl değiştirilir?" diyorsanız, yanıtı yazımızda bulmanız mümkün.

Araçlarda Elektrik Arızasının Nedenleri Ve Çözümleri

Aracınızın elektrik ihtiyacı akünüz arafından sağlanır ve araçta elektriğe bağlı olarak meydana gelen arızaların temel kaynağı genel olarak akü ile bağlantılıdır.

Fren Balatasının Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Fren balatası, aracınızın sürüş güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Ortalama her 40 bin kilometre de bir frenbakımınızı yaptırmanızda fayda vardır.

Egzoz Bakımı Nasıl Yapılır?

Zamanla egzozun içine kurum dolması, sarsıntılı yollarda araç kullanmak ya da aracı bir yere çarpmak gibi durumlar egzoz sisteminde sorun yaşanmasına neden olabilir.

Araç Motor Yağı Nasıl Kontrol Edilir?

Araç motorunda bulunan motor yağı, aracın performansı ve motor için büyük önem taşımaktadır. Motor yağı seviyesinde meydana gelen azalmalar belli bir miktarın altına düştüğünde motor ciddi anlamda zarar görebilir. Bu nedenle motor yağı seviyesinin belli aralıklarla ile ölçülmesi ve gerekli durumlarda motora yağ ilave edilmesi gerekir.

Uzun Yola Çıkmadan Aracınızın Lastik Bakımını Yaptırın

Aile ziyaretleri, yazın son zamanlarının tadını çıkarmak vb. nedenlerle yola çıkacaksanız öncelikle aracınızın yolculuk için hazır olduğundan emin olmalısınız.

Dikiz Aynası Nasıl Değiştirilir?

Dikiz Aynası, araçların ön sağ ve sol dış tarafında, araç içerisinde ise sürücünün baş hizasında yer alan ve sürücünün arka tarafı kontrol edebilmesini sağlayan aynalardır.

Araba Neden Çekişten Düşer?

Aracınız çekişten düştüyse ve ya yakıt tüketimi arttıysa bunun en büyük nedenlerinden biri periyodik bakımlarını ihmal etmeniz olabilir.

Marş Motor Arızaları Nelerdir?

Marş motoru, Kontağın çevrilmesiyle harekete geçirilen marş motoru krank miline bağlı olan volan dişlilerinin dönmesini, yakıt-hava karışımının motora dolmasını ve pistonların ilk hareketini yapmasını sağlar.

Aracınızda Yapabileceğiniz Kontroller Nelerdir?

Arabanızın bazı bakım ve kontrollerini kendiniz de yapabilirsiniz. Servise gitmeden aracınızda kendi başınıza yapabileceğiniz bazı kontrol yöntemleri mevcut.

Fren Balatası ve Fren Diski Kontrolü Nasıl Yapılmalıdır?

Otomobillerin güvenlik açısından en önemli parçalarından biri olan fren balatası ve fren diski, sürtünme ile çalıştığından zamanla yıpranır ve değiştirilmesi gerekir.

Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Far, sürüş esnasında ve özellikle de gece sürüşlerinde yolculuğun güvenliği açısından büyük önem taşır. Hem yol üzerinde yer alan engel, kasis ve araçları fark etmeniz hem de karşı taraftan gelen aracın sizi fark edebilmesi açısından büyük önem taşıyan farların belli periyotlarla bakımının yapılması ve temizlenmesi gerekir.

Araçlarda Klima Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazın gelmesi ile birlikte araçlarda klima kullanımı da arttı. Sıcak havalarda hem aracı kullanan kişi hem de yolcular için klima sistemi büyük önem taşımaktadır.